Malatya’da 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

Malatya Valisi Hulusi Delimsirek, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Ululuk Şiddetli 30 Ağustos Zafer Bayramı zımnında kutlama mesajı yayımladı.

Vali Şahin, mesajında, tarihi zaferlerle komple olan Türk milletinin ve önemli ordusunun Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı balaban zaferin 100. sene dönümünü kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Malazgirt Zaferi ile Anadolu’yu Türk yurdu eden Türk milletinin 26 Ağustos 1922 haset Serdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni zaferle sonuçlandırarak yurt topraklarından düşmanın göl ayağı izlerini ebediyen sildiğini vurgulayan Mecnunca, “Böylece Anadolu sürgit bire bir Türk yurdu yerine tescil edilmiştir. 30 Ağustos, makro tıpkısı askeri başarı olmanın yanında milletimizin sarsılmaz azminin, ehil olduğu faik iradenin, vatan ve kavim sevgisinin, benzersiz kahramanlığın, kıvrak bağlanak ve beraberliğin da unutulmaz sembolüdür.” ifadesini kullandı.

Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder, Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar ve MESOB Başkanı Büyüklük Izdırap de birer niyet yayımlayarak 30 Ağustos Utku Bayramı’nı kutladı.

Share: