Elazığ’da Bocce Turnuvasının nahiye müsabakası yapıldı

Türkiye geneli huzurevleri ortada düzenlenen ve 55 ilden 108 huzurevinin katıldığı Eke Gençler Bocce Turnuvasının 4. Kadro ilk maçı Elazığ’de yapıldı.

Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın, Canlı Ihtiyarlama Izlem Belgesinde düzlük düzlük ve huzurevlerinde küsurat yaşlıların sosyalleşerek fiziksel güçlerini artırmaya yönelik kendisine başlattığı 60 Yaş Üstü Yetişkin Çoluk Çocuk Bocce Ligi sürüyor. 4. grupta uğraş fail Gazi Huzurevi evvel maçı sahasında Malatya Huzurevi ile oynadı. Turnuvada, Elazığ Gazi Yaşlılar Yurdu ile Malatya Yaşlılar Yurdu sporcularının kıyasıya mücadelesiyle mülevven görüntüler oluşturdu. Karşılaşma Gazi Huzurevinin 12-0 üstünlüğüyle sona erdi.

Huzurevinde spora başlayan bocce takımı sporcularının gücük sürede majör başarılar elde ettiklerini ifade eden Eş ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen, “Amacımız çalışkan yaşlanmayı yerleştirmek. Bununla ilgilendiren huzurevlerimizde çokça çeşitli çalışmalar içindeyiz kim bunların sunma önemlilerinden biri bile canlı hayatın içre olmalarını uydurmak. Spor dahi bunlardan biri. Geçen yıl sporcularımız Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı Deneyimsizlik ve Spor Kulübü tarafından birleştirme edilen Önemli Gençler Bocce Turnuvasında lehçe ve Türkiye genelinde kebir başarılar elde ettiler. Bugünde Malatya Huzurevini konuk ettik. Bocce maçı Gazi Huzurevimizin üstünlüğüyle sonuçlandı. Yapılış müdürümüz Ziyaddin Karakaya, antrenörümüz Nida Yanlıç, topluluk kaptanımız Muazzez Taylan ve emeği güzeşte cümle personelimize teşekkürname haysiyet bocce takımımıza başarılar dilerim” şeklinde konuştu. – ELAZIĞ

Share: