Komutan Sadıkoğlu temenni etti, cezalar silindi

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun tarımsal çıkar yol satışı eden firmalara kesilen cezaların iptali amacıyla yaptığı kadem serencam verdi. Ekincilik ve Orman Bakanlığı cezaları tahrip etti.

Malatya Tecim ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Dede Sadıkoğlu, Haziran ayında Diyarbakır’da planlı Tarım Çalıştayına katılarak Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişçi ile hususi bire bir ülfet yapmış, tarımsal çıkar yol satışı eden firmalara “Nebat Siper Ürünleri Izleme Sistemi” ve “Gübre Izlem Sitemi” üzerinden kesilen iki canlı cezaların affedilmesini temenni etmişti.

Bakan ile hususi müzakere serencam verdi

Başbuğ Sadıkoğlu’nun talebi karşılık buldu ve kesilen cezalar tahrip oldu. Bakanlığın 25 Ağustos 2022 tarihinde Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda, kesilen cezaların iptal edildiği bilgisi verildi.

“Maktu cezaların affedilmesini irade etmiştik”

Girişimleri sonucu cezaların tahrip olmasının memnuniyet donör olduğunu belirten Başbuğ Sadıkoğlu, “Zirai merhem satışı yapan firmalarımız “Nebat Siper Ürünleri Izlem Sistemi” ve “Tezek Takip Sitemi” üzerinden kesilen aylı miktardaki cezaların alçak mağduriyetler doğurduğunu, ara sıra firmaların hareket yapamaz hale geldiğini dile getirmişlerdi. Tığ da bu konuyu hazırladığımız bire bir dosya ile Diyarbakır’da yaptığımız hususi görüşmede Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi’ye sunarak, kesilmiş cezaların affedilmesini temenni etmiştik. Yapılan değerlendirmeler sonrasında cezaların bozma olduğu bilgisi geldi. Girişimlerimizin müspet sonuçlanması üyelerimiz yerine bizleri kıvançlı etmiştir. Sayın Bakanımıza, cezaya maruz mütezayit üyelerimiz yerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Üyelerimizin sorunlarının andıran takipçisiyiz”

Dide üyeleri ile zinde tıpkısı diyalog içinde olduklarını belirten Başkan Sadıkoğlu, “Odamız üyesi birlik sektörlerle tıpkısı araya gelerek yaşanan mesail konusunda istişarelerde bulunuyoruz. Yaptığımız toplantılar ve uzuv ziyaretlerimizdeki talepler üstüne oluşturduğumuz dosyaları ait bakanlıklar ve TOBB gündemine taşıyarak çözümü üzere yavaş mücahede harcama ediyoruz. Üyelerimizle olan etkili diyaloğumuz sektörlerimizin nabzını tutmamıza vesile olurken ısrarcı gayretlerimiz birçok problemin çözülmesini sağladı. Zirai çare satışı özne firmalarımızın yaşadığı bu sorunun çözümü için de pahal girişimlerde bulunmuş ve Sayın Bakanımızdan cezaların affı için hezel almıştık. Üyelerimiz özellikle girmek üzere ülkemiz genelindeki göz temsilcileri üzere korkulu angarya oluşturan bu cezaların affına şalter olmaktan büyük mutluluk duyduk. Ego tıpkı kat daha Bakanımız Vahit Kirişçi’ye ilgisi ve desteği üzere teşekkürname ediyorum. Karar üyelerimize dobra olsun. Üyelerimizin bizlere ilettiği sorunları yürütme makamlarına iletmeye ve çözümü noktasında elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya bitmeme edeceğiz” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: