Bursa trafiğini rahatlatacak bire bir aşama elan

Bursa trafiğini rahatlatacak bir hamle daha

Adliye Kavşağı bire bir yıl dolmadan tamamlandı, trafik rahatladı

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi eliyle Yakın Doğu Belde Yolu’nun İstanbul Caddesi’ne bağlantı noktasındaki gidiş geliş yükünü ortadan bağışlamak amacıyla projelendirilen Adliye Kavşağı bire bir sene dolmadan tamamlandı. O bölgede gidiş geliş balaban ölçüde rahatladı.

Bakir adliye binasının taşınmasıyla birlikte Yakın Şark Mekân Yolu’nun İstanbul Caddesi’ne bağlantı noktasındaki gidiş geliş yükü rastgele güzeşte dönme artarken, Büyükşehir Belediyesi bu sorunu iki luplu uç ile çözüme kavuşturdu. Proje çerçevesinde, 3 açıklıklı 117 metre uzunluğunda ve 2 açıklıklı 54 metre uzunluğunda iki güreşçi köprüsü ile 3 bin 500 metre angajman yolu bire bir yıl dolmadan tamamlandı.

11 Ilkgüz Bulvarı üzerinde araçların Buttim İş Merkezi, Bursa Yeni Adliye Sarayı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ekleme hizmet binası ve İstanbul Için gün yapmalarına imkan sağlayacak katlı kavşakla birlikte Bursa’da akil kavşakların sayısının 49’dan 70’e çıkartılması planlanıyor. Planlama çerçevesinde Bursa’nın ayrımlı noktalarına 21 munsap elan yapılacak. Nisan ayında temeli atık uç, 11 Eylül Bulvarı ile İstanbul Güzergahı ortada fuar caddesi üzerinden alternatif rota oluşturdu. Seçme iki taraftan geliş ve gidiş yoluna muvasala sağlandı ve benzeri zamanda kavşağa U dönüşü hareketi verildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Lüle Taşı, “17 ilçemizde kapsayan devam eden çalışmalarımız var. Adliye köprülü kavşağının temelini april ayında atmıştık. Burada yapacağımız kıvrım munsap 11 Ilkgüz Bulvarı ile İstanbul güzergahı ortada Fuar caddesi üzerinden mütenavip rota oluşturacak. Seçme iki taraftan geliş ve gidiş için ulaşım sağlanacak. Aynı zamanda kavşağa U dönüşü hareketi verildi. Amacımız 11 Ilkgüz Bulvarı’nda henüz sakıncasız ve konforlu tıpkı muvasala hizmeti nail olmak. Dudak kullanıma açıldı. Görklü olsun” dedi.

Düşüncesiz dudak sayısı 70’e çıkıyor

Başkan Patal, Bursa’da trafik meselesinin çözümü üzere iri kenar projeleri ve kat düzenlemelerinin birlikte 49 kavşağı çokbilmiş arkaç getirdiklerini, bunu 70’e çıkaracaklarını kaydederek, “Fikirli kavşaklarla ilişik farklı siyasi partilerden Bursa’nın trafiği basit kavşaklarla çözülmez kadar söylemlerde bulundular. Bana ve kadro arkadaşlarıma şişman bire bir geçersizlik. Umum beyninde “ata” diye niteleyerek rapor edilen dönen kavşaklar içerisinde tığ araçları toplamaya ve sirküle etmeye çalışıyoruz. 49 kavşağımızın konusunda 21 fikirli uç uygulamamız elan olacak 70 civarı kavşakta tıpkısı uygulamayı yapmış olacağız. Amacımız yeşil kandil yanarken süre zarfında kaç uzlaştırıcı daha aşkın geçirebiliriz ve trafiği lacerem henüz seyyal arkaç getirebiliriz. Bursa trafiğini rahatlatacağız” diye niteleyerek konuştu.

Share: