Celal Tiyatroları 9 ilde 5 farklı oyunla Küçük Asya turnesinde

Devlet Tiyatroları, 24-30 Ekim’de 9 ilde 5 farklı oyunla sanatseverlerle buluşacak.

Oran Tiyatroları Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 6 bölüm sürecek turnede, Kahramanmaraş, Gaziantep, Samsun, Çorum, Aydınlık, Denizli, Edirne, Tekirdağ ve Balıkesir’de baziçe sahnelenecek.

Turne programı çerçevesinde İstanbul Büyüklük Tiyatrosu, Bülent Usta’nın yazdığı, Ali Atilla Şendil’in yönettiği “Mösyö Z.” adlı oyunu 25 ve 26 Ekim’de Kahramanmaraş Soylu Fazıl Kısakürek DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Gaziantep Rast Kutlar Sahnesi’nde izleyiciyle buluşturacak.

Ankara Oran Tiyatrosu, Markka St. Germain’in yazdığı, Buğur Koçtepe’nin çevirmenliğini ve yönetmenliğini yaptığı “İzafiyet” oyununu 25 ve 26 Ekim’de Samsun DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Çorum DT Sahnesi’nde beğeniye sunacak.

Trabzon Ululuk Tiyatrosu, Matei Visniec’in yazdığı, Ahmet Güngören’in çevirdiği ve Murat Çidamlı’nın yönettiği “Buğulu Tıpkısı Palyaço Aranıyor” ile 25 ve 26 Ekim’de Vazıh Dr. Hidayet Sayın Kültür Sarayı Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Sarayı DT Sahnesi’nde peyrev karşısına çıkacak.

Bursa Cesamet Tiyatrosu, Uğraş Dinçel’in yazdığı, Ilgım Uluyol Karanfilci’nin yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” oyununu 25-27 Ekim’de Edirne DT Sahnesi, 29 Ekim’de ise Tekirdağ Yahya Eksiksizlik Beyatlı Kültür Sarayı’nde sanatseverlerle buluşturacak.

İzmir Cesamet Tiyatrosu üstelik Neil Simon’un yazdığı, Cemil Büyükutku’nun çevirdiği ve Dünya Serter’in yönettiği “İkinci Caddenin Mahkumu” ile 27 ve 28 Ekim’de Balıkesir Maltalık Kongre ve Kültür Sarayı’nde sahnede olacak.

Share: