Cinslik sitesi rakiplerini çelmek amacıyla Meta’ya algı verdi

Sermaye’ya sınırlı platformlardan biri olan Instagram, rekabeti engellemekle suçlanıyor. OnlyFans’in rakipleri beyninde kayran düzlük sitelerin foto ve videoteyp satan sanatçıların, Instagram’de terörle ilgili malzeme içerdiği iddiasıyla işaretlendiği iddia ediliyor.

Kullanıcılar, çevrimiçi görünürlük kaybını tanımlamak üzere makbul tıpkısı terim olan “shadowbanned” (belirsiz yasaklama) nedeniyle içeriklerini tanıtmakta zorlandıklarını fark ettiklerini belirtiyor. Kaliforniya’de açılan davalarda, kasıt alınan hesapların terörle hiçbir ilgisi olmadığı da belirtildi. Durumdan yalnızca içtimai iletişim araçları hesaplarını OnlyFans’a düşmek için kullanan sanatçıların etkilenmediği argüman edildi.

Planın 2018’da tıpkısı yahut daha çok Sermaye çalışanına OnlyFans marifetiyle idrak verilmesiyle başladığı söyleniyor. Gelişigüzel iki iştirak suçlamaları reddediyor.

New York Yer’un haberine bakarak, davacıları hile fail hukuk firması Milberg Coleman Bryson Phillips Grossman, nahak yere terörle ilgilendiren adına etiketlendiğini sav ettiği 21 binden çok Instagram hesabının bir listesini ele geçirdi. Davacılar beyninde düz kayran Alana Evans, Mesnet’a şunları söyledi: “İçeriğimin terör strateji listesinde kayran aldığını duyduğumda öfkelendim. Toplumsal iletişim araçları trafiğim büyük ölçüde düştüğünde bu ebat gelirimi de etkiledi.”

OnlyFans ise şunları söyledi: “Bu davaların açıldığını biliyoruz. Bu iddiaları destekleyen seçme kanıta ehil değiliz.”

Share: