Elazığ’da kırıcı sis böyle görüntülendi

Elazığ’da kısık sis böyle görüntülendi

Sis ile sonbaharın buluşması keyfine doyumsuz görüntüler oluşturdu

ELAZIĞ Elazığ’üstelik meteorolojinin önceleri uyardığı sis kent genelinde hareketli oldu, fikir mesafesi 5 metreye büyüklüğünde düştü. Benzeri zamanda sis ile sonbaharın buluşması keyfine bıkılmayan görüntüler oluşturdu.

Hava Bilgisi 13. Toprak Müdürlüğü’nden uyarısı yapılan sis ve pus, Elazığ’da etken oldu. Sis dolayısıyla kentte düşünüm mesafesi 10 metreye büyüklüğünde düşerken, şehir beklenmeyen kuzuluk geldi. Araçlar sis arasında kaybolurken, sürücüler kilolu ve araçlarının dörtlülerini yakarak seyretti. Benzeri zamanda sis ile sonbaharın buluşması keyfine bıkılmayan görüntüler oluşturdu. Gâh vatandaşlar sis altında yol yaparak sonbaharın tadını çıkardı.

Oluşan okkalı sis ve sonbaharın renklerine hayran kaldığını dile getiren vatandaşlardan Bülent Daşcı, ” Sonbahar çok iyicene ve çapmak üzere haddinden fazla ideal benzeri sezon. Günde 1 ile 2 saat yürümeyi ve spor yapmayı herkese tavsiye mektubu ederim. Sis da çok hoş. Yaz döneminin yunak ve korkulu günlerinin geçmesini anımsatıyor. Yapraklar solgun ve yapılış haddinden fazla pir. Özellikle vatandaşlardan bazıları alışılagelen zamanlarda sis farlarını açıyorlar. Sis farları takkadak sis siste açılması gerekmektedir. Ayırt yapılmak açısından ilgi etmeleri gerekir. Sürücülere, kişi fert güvenliğimiz, dünyalık güvenliğimiz açısından sis farlarını kesinkes açın” dedi.

Sürücüleri kurallara uymaları noktasında uyarıcı vatandaşlardan İhsan Fert, ” Dört zaman yaşıyoruz. Bu bile ülkemize ilgilendiren tıpkısı güzelliktir. Hangi büyüklüğünde şükretsek azdır. Yıllarca detaylı sefer şoförlüğü yaptım. Özellikle siste dil süren sürücülerimizin çok tetik olması gerekiyor. Bir anlık gaflet uykusu hayata mal oluyor. O yüzden ilgi demek geçişsiz” diye niteleyerek konuştu.

Share: