Evlat nöbetindeki cet oğluna kavuşamadan kansere aşınmış düştü

Diyarbakır’da terör örgütü PKK aracılığıyla kaçırılan evlatlarına birleşmek için HDP İl Başkanlığı binası uğrunda gösteri yapan aileler ortada saha düz Ekrem Bundan Sonra (55), 7 yıldır hasretini çektiği evladına kavuşamadan kansere yenik düştü.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Ilkgüz 2019’da değişik kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP memleket binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin çağa nöbeti bin 139’uncu gününde devam ederken teferruatlı müddet evladının hasretiyle nöbette olan cet Ekrem Imdi (55), 7 yıldır kavuşamadığı evladı Erhan Imdi’ın hasretinden kansere yakalanmıştı. Beş Altı ay geçmiş tedavi altına alınan ve uykuluk kanserine yakalanan baba Artık, Malatya İnönü Üniversitesi’nde pahal hizmet servisinde tedavi altına alınmıştı. Bundan Sonra, elan bilahare Hatay’a gönderme edildi. Hastalığı ağırlaşan Çıktı, evladına kavuşamadan güzeşte kansere yenik düşerek evinde hayatını kaybetti.

Eşi Aysel Daha Çok ile 13 Teşrinisani 2021’de Hatay’dan gelerek eyleme katılan Ekrem Imdi, oğlunun 2015 yılında Kırıkkale’de hisse senedi yerinden eve gittiği sırada kaybolduğunu ve bir elan kendisinden vukuf alamadıklarını söyleyip dönmesi üzere çağrıda bulunmuştu. – DİYARBAKIR

Share: