Galatasaray’dan yargıcı kararlarına isyan! TFF’ye çağrı yapıldı

Süper Lig’de 10. hafta geride kalırken Galatasaray’dan hakemlerin yönetimine ve Videoteyp Yan Hakem Sistemi’ne (VAR) sert reaksiyon geldi. Solgun-kırmızılı kulüpten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere vadi verildi:

“GÖRÜNÜŞ UTANÇ VESİKASI”

“Galatasaray Spor Kulübü olarak Spor Pupa Süper Lig’in 10. haftası sonrasındaki manzarayı iki kelimeyle tarif edebiliriz; Sikilma Vesikası! Zaman gelinen noktada yıldızlı görülüyor kim futboldaki perese tartışmalarını ortadan koymak adına devreye sokulan Video Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) vadi süresince adil bir yönetim sağlamaktan ziyade değişik amaçları meşrulaştırmaya harıldamak için yaratılan tıpkı manipülasyon aracı yerine kullanılmaktadır. Galatasaray’ın tamam maçlarında kısa çevrim yaparcasına çalışmayan VAR sisteminin utanç, dürüstlük ve adalet duygusunu kaybetmiş kayırıcı oruçlu eşhas marifetiyle belli takımların işine gelir şekilde uygulandığı gerçeği çıktı tereddüt götürmez tıpkı şekilde ahit yüzüne çıkmıştır.

“SİSTEMATİK OYUNUN İLK GÜNDEN BERİ FARKINDAYIZ”

Adeta sinir uçlarımızla ayartmak için atanmış hakemler eliyle ve muhtemelen odaklar aracılığıyla yönlendirilen maçlar nedeniyle kendimize öncelik kendisine koyduğumuz ligimizin marka değerini yükselme hedefinin sayenizde, yersiz benzeri çabalama haline geldiğini üzülerek görmekteyiz. Biliniz ki dizgesel kendisine kurguladığınız oyunun önce günden beri farkındayız ve bu bilinçle sezon başından beri tamam hatalarınızı tekerlek tekerlek paye ediyoruz.

“YAPACAĞINIZ EYLEMLERİN TAKİPÇİSİYİZ”

Bunları ortaya koyduğumuzda bizlerin haklılığı ortaya çıkma. Sizlerin bu gerçekleri manipülatif söylemlerle ve yarattığınız adaletsiz düzenin unsurlarıyla bertaraf ika çabalarınızı üstelik, kamuoyunu bittabi yanıltmaya çalıştığınızı dahi tayin etmeye devam edeceğimize ve yapacağınız eksiksiz eylemlerin takipçisi olacağımıza emin olabilirsiniz.

“HAKEM KATLİAMLARI YEGÂNE BIRICIK BELİRLENMELİ”

Görüyoruz kim bu haksızlıklar elden bize değil kayrılan birkaç kulüp dışında herkese yapılmaktadır. günden güne kararlılıkla artacak mücadelemiz ise yemeden içmeden kendimiz üzere değil bu sistemin engel verdiği kamu kulüpler üzere olacaktır. Türkiye Ayak Topu Federasyonu’ndan (TFF) acil beklentimiz yargici katliamlarını hepyek belirleyerek bu facianın sorumlularını hemen futboldan uzaklaştırması ve adaleti HEP için sağlamasıdır.”

Share: