Habermetre, “Efsanevi Dostu Markalar”ı markaları raporladı

Habermetre, seçkin gün sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem üstelik ayrımsız deri mamaya ihtiyacı olan canlılar için geliştirdikleri toplumsal sıkıntı projeleri ile sokak hayvanlarının dirim koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlayıcı “Efsanevi Dostu” markaları inceledi.

“Hayvan Dostu” markalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Zavallılık ve İlgisizlikten Siper Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Esirgeme Derneği gibi hayvanlara yardım fail kuruluşlar ile iş birliğine dahi anbean haddinden fazla sayıda kâr sağlayan projeler geliştirdiler. Projelerin ana başlıkları ise, “sokakta ve efsanevi barınaklarında kıpırdak canlılara mama bağışları”, “pisik ve kapik evleri yapımı” ve “otama ihtiyaçlarının karşılanması”na müteveccih destekler kendisine öne imdi.

“Efsanevi Dostu Markalar” ve Servis Edilen Basın Bültenlerine Dair Haber Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Sokak Hayvanlarıyla Akla Yatkın ve Güvenli İletişim Ihdas” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç vasıtasıyla geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin cıvıl cıvıl uygulaması ile gönüllü hayvanseverler, mahalle mahalle kül şehrin çıkmaz köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Köpek eğitmeni Gamze Aral aracılığıyla sunulan “Köpeklerle Akıllıcasına ve Emin İletişim” eğitiminde, köpeklerle zinde benzeri bildirişim kurulması için muarefe anında ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Eğitim sonrasında ise Koçtaş eliyle sağlanan pisik-kapik kulübeleri ayrıntılar yoluyla boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Sefer Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve eksiksiz canlılara olan sorumluluğu her devir civar planda tutan Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı hamam benzeri yuvada geçirmeleri üzere 50 noktada köpek kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik yâran üzere #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın soğuk havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya etkin kedileri istirdat fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Neşelilik, çıkmaz hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Sokak hayvanları sevimsiz havanın üstelik etkisiyle yiyecek ve su bulmakta zorlanıyor. Uludağ Hareketlilik, hizmet bölgesinde yer düz Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki hayat dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri amacıyla başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu yıl birlikte sürdürüyor. Proje kapsamında tam prosedür merkezlerinin uğrunda temiz mama ve su kapları bulunduran şirket kedi, kapik ve kuşların gıdasız kalmaması için çalışıyor.

Bien’den minik patilere “pisik evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde mevrut şirketleri ortada kayran alan Bien, sevimsiz kış şartlarında sokakta dinamik kedilerin tahaffuz ihtiyaçları için Türkiye’nin ciharıyek yanına 1000 nüsha pisik evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar çıkmaz hayvanları için mama kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in sokak hayvanlarının tagaddi, barınma ve sahiplendirme konularına hal yayımlamak için Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin son fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Baytar Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Sert yoluyla kısaca 750 çocuğa yerli efsanevi davranışları ve bakımının beraberinde sokak hayvanlarıyla ilgilendiren farkındalık eğitimlerinin verilmesinin arkası sıra semavi plastik kap cem programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken mavi kapaklar birlikte çıkmaz hayvanları üzere dönüştürüldü ve 35 sayı çaça kabı elde edildi. Çaça kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla birlikte çıkmaz hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo afiyet taşıyor – 1 Şubat

MNG Kargo, barınaklarda zihayat bakıma eksikli hayvanlara dizge destek olabilsin diyerek yardım yapmak talip müşterilerinin gönderilerini yüzdelik 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, bitme adresi hayvan barınağı olan arkalama gönderilerini cümle şubelerden tenzilatlı adına gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Pratik ve Dayanıklı Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Şubat

Koçtaş, itici ve karlı kış günlerinde sokak hayvanlarını ısıtacak pratik kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız için dayanıklı kulübeler boşaltmak isteyenler aradıkları cemi detaylara Koçtaş Ruhlu Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Haset’nde Kalpler Sokak Hayvanları İçin Atacak – 10 Gücük Ay

iyzico, Sevgiler Günü’nde bağış namına alınan ancak daha sonra bakılamayarak sokağa terk edilen evcil hayvanlarla ilişik benzeri kampanya başlattı. Bu Sevgililer Günü’nde kalplerimizin sokak hayvanları üzere atsın diye niteleyerek Ahbap ile gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye genelindeki barınaklara mama bağışı yapılıyor. iyzico, 1 ton abla bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Dünya Kedi Günü’hangi özel hediye kampanyası – 14 Gücük Ay

n11.com, 17 Gücük Ay Dünya Pisik Haset’hangi özel patili dostları bahtiyar edecek aynı bergüzar kampanyası düzenliyor. 17 Şubat’a (2022) kadar n11.com’dan 1 TL ve vücut aksata özne yekpare kullanıcılar, patili yâran amacıyla iskontolu fiyata sunulan mamaları Türkiye Hayvanları Esirgeme Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Gücük Ay

Koçtaş, havaların pir soğuduğu bu günlerde mecmu kedi, kapik mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Küçük Ay 2022 tarihleri ortada 40’a vasıl iskonto kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Küçük Ay Kediler Günü kapsamında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya üzere büyük iller atılmak üzere 96 mağazasında, Koçtaş Genel Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi önünde kedi evleri konumlandırıyor. Koçtaş ayrıca, efsanevi dostlarımız için abla desteği birlikte sağlıyor.

Tetra Masumca ve Bana Göz Kulak Ol Derneği sokak hayvanları amacıyla ahali ele verdi – 15 Gücük Ay

Dünyanın şef gıda el işi ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Sili, sürdürülebilir aynı dünya için çalışmalarına devam ediyor. Tetra Sili meşrubat kartonu atıklarından üretilen kedi ve köpek evleri Bana Ayn Kulak Ol Derneği’nin desteği ile çıkmaz hayvanlarına barınak olacak. Değme türlü hava şartına dayanacak şekilde imal edilen kedi ve köpek evleri evvel etapta Giresun, Muş ve İstanbul’birlikte onlarca sokak hayvanının dondurucu kış günlerini korunaklı bir yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Yâran İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Küçük Ay

Patili dostlarımızın hayat koşullarını düzeltmek için çalışmalarına bitmeme fail Nestlé Purina PetCare, yerel hayvan bilimi üzere teknoloji ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen yarış ile efsanevi dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu sene 12-13 Mayıs tarihleri beyninde Barselona’üstelik gerçekleştirilecek etkinliğin sonuç referans tarihi 18 Şubat 2022.

Hepsiburada’dan Dünya Kediler Günü’nde HAYTAP’a manalı bindi – 17 Gücük Ay

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Küçük Ay Dünya Kedi Haset amacıyla Efsanevi Hakları Federasyonu HAYTAP ile halk ele vererek sokak hayvanlarına dağıtılmak amacıyla parçalanmamış 50 bin günce öğüne balya mevrut 2 titrem çaça bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Gücük Ay

17 Gücük Ay Acun Kediler Günü’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi balaban iller başlamak üzere 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi önünde pisik evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu hususi günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş ayrıca, hayvan dostlarımız amacıyla çaça desteği üstelik sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri sokak hayvanları ve yaban hayatı üzere doğaya araç bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, it canlı coğrafyada hayatiyet arızalarını gidermede büyük ceht harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede deli dolu olan kar yağışı zımnında araç bulmakta baskı işlek çandır hayatı ve sokak hayvanlarını beslemeyi de boşlama etmiyor. Cümbüş arızalarına giden ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar üstüne sererek hayvanların beslenmesine havari oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 Nisan

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlamaya devam ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER gelişim birliğiyle düzenlenen projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’üstelik kâin üç hayvan barınağına destek sağlandı. Sokak hayvanlarının tagaddi ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri amacıyla vacip sağlık cihazlarının gerçekleştirme edildiği proje kapsamında bugüne büyüklüğünde binlerce sokak hayvanının dirim şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 April

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin hayatiyet tevzi hizmetini sağlayan OEDAŞ, çıkmaz hayvanlarına müteveccih projelerine devam ediyor. 2021 yılında başlattığı “Birey Dostlar” projesi ile çıkmaz hayvanlarının çaça ve otama ihtiyaçlarının karşılanmasına bindi olan OEDAŞ, 4 Nisan Dünya Çıkmaz Hayvanları Haset dolayısıyla manalı bire bir çalışmaya daha imza atarak, depolarında mevcut hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 Nisan Çıkmaz Hayvanları Günü’hangi Hususi Mama Bağışı – 4 April

Doğaya, çevreye ve yekpare canlılara olan sorumluluğu değme ant ön planda markajcı Profilo sokaktaki patili dostlarımızın beslenme ihtiyaçlarına arkalamak amacıyla güzeşte sene hayata geçirdiği kulübe ve çaça kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Antrparantez, 4 April Dünya Sokak Hayvanları Haset’ne özel Ahbap Derneği tarafından çaça bağışında bulundu.

ZUBİZU Hediye Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Müzaheret Edin! – 4 April

ZUBİZU, patili dostlarımıza koskocaman tıpkı destek keşfetmek için HAYTAP ile tıpkısı araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları ödül puanları mamaya dönüşüyor. “4 April Acun Çıkmaz Hayvanları Esirgeme Haset” kapsamında HAYTAP teşrikimesai ile hayata geçirilen ve April ayı (April 2022) sonuna kadar sürecek kampanyada, ödül puanlardan toplanan mama yardımının 20’si kadar ekstra abla yardımını da ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

PınarOnline’dan Acun Çıkmaz Hayvanları Haset’nde Haçiko’ya 750 kg abla bağışı – 5 April

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını devam ettirmeye çalışan dostlara ulaştırılmak üzere Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Siper Derneği’ne (HAÇİKO) 750 kilo çaça bağışında bulundu.

Bad Bear, Patili Dostlara Mono App ile destek oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı sosyal güçlük projeleri ile destekleyen Rüzgâr Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak herhangi bir aksata amacıyla hayvan barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Ton Mama Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, sahipsiz sokak hayvanlarına bindi amacıyla HAYTAP ile şanlı ayrımsız iş birliği gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin uygulamada biriktirdiği ödül puanları çaça yardımına çevrildi. ZUBİZU dahi toplanan mamanın 20’si büyüklüğünde mülhak çaça yardımı yaparak 1 ton abla toplanmasına destek oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs günü Reşadiye Ormanı’nda bikes hayvan bilimi üzere topladıkları abla ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG iş birliğiyle plastik atıklar danışma eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, sanatçı Sulh Karayazgan küratörlüğünde yer ve hayvan haklarına dikkati kazanmak üzere atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Füru İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Baytar Hekimler Derneği (KLIVET) iş birliği ile 4 April Acun Çıkmaz Hayvanları haset kapsamında çocuklara hayvan sevgisini ilkah etmek üzere KidZania’üstelik geçmiş demonte pisik evi atölyesi ve sonrasında Terbiyeci/ Yazar Ezo Sunal ile Veteriner Doktor Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli bire bir görüşme gerçekleştirdi.

Belde Haftası’nda OEDAŞ projesi iri bağlam gördü – 7 Haziran

Türkiye Yer Haftası çerçevesinde Eskişehir’de planlı etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Birey Dostu’ projesiyle bandaj topladı. OEDAŞ; Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde düzenlenen 1-7 Haziran Türkiye Kasaba Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’üstelik gerçekleşen ve muvaffakiyetsiz atılmış temasının ele alındığı etkinlikte düzlük düz OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atılmış ongun direklerini sokak hayvanları amacıyla yuvaya dönüştürdüğü Fert Yâran projesi hakkında bilgi verirken, çocuklara da kırtasiye seti bergüzar etti.

‘OPPO’yla Da Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilo Çaça Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Imge Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu ünlü isimlerin yerli hayvanlarının objektif karşısına geçtiği ‘OPPO’yla De Çekilemedi’ projesinde 945 kilogram abla bağışlandı.

Vaillant “Aşağılık Akbabaları Dulda Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Huy Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana bitmeme fail Gerçekten Akbabaları Himaye Projesi’nde yılın geçmiş çeyreğinde himaye ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Milyar Adım, Çıkmaz Hayvanları İçin 7 Ton Mamaya Dönüştü – 21 Temmuz

Dünyanın adımları bağışa muhavvil ilk uygulaması Help Steps, kullanıcılarına sokak hayvanlarına sadece kadem atarak bindi olma fırsatı sunuyor. Afiyet ve iyiliği beyinli telefon uygulamasında benzeri araya getiren Help Steps yoluyla hayvanseverler şimdiye büyüklüğünde sokak hayvanlarına 16.8 milyar kadem bağışında bulundu. Yaklaşık 115 bin TL’lik maddi desteğe dönüşen adımlarla sokak hayvanlarına 7 tondan aşkın mama ve hizmet desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Fert Dostlar” projesi ile çıkmaz hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Temmuz

Osmangazi Zindelik Dağıtım ATLATMAK (OEDAŞ), ‘Fert Yâran’ isimli içtimai sorumluluk projesi kapsamında 3 binin üstünde sokak hayvanının, aralarında tümör ve göz rahatsızlıkları kabilinden ameliyatlarının da olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den aşkın de kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Utkulu Sert, çıkmaz hayvanlarının dirim koşullarını ıslah etmek amacıyla temas yıl ruh gösterdikleri bire bir ilde daha tedavi odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: [email protected]

Antrenör Topluluğu Çalışanları, Sokak Hayvanlarıyla Kuma Aynı Yaşam Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Temmuz

Koç Ana Ortaklık Umumi Heyet Üyesi İpek Kıraç eliyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin eğreti bakımevlerinde artan ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi muntazır köpekleri Koç Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan bir curcuna düzenlendi. SemtPati Fest’te, çıkmaz hayvanlarıyla makul iletişim ve gövde dilinden, mesul efsanevi sahibi olabilmeye büyüklüğünde bir nice farklı konuda eğitimler, söyleşiler ve füru amacıyla ahenkli atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları için manzara takanak – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, çıkmaz hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antik Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri çıkmaz hayvanları yararına Çesal Derneği’ne bağışlanacak.

Teleperformance iş birliği ile “Sahne Fail Karınca Derneği”, toplum ve planet için çalışmaya bitmeme ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal içtimai ağırlık vizyonuyla iş birliği yaptığı Hayalet Fail Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Eğitim Bilimi Vakfı (TEV) destekleri ile topluluk ve gezegenin hayallerini yapmak üzere projelerini sürdürüyor. 4 yıl süresince eğitimlerine destek vereceği öğrenci sayısını 50’ye çıkaran topluluk, kurduğu uygulayım bilimi sınıfları ile eğitimde okazyon eşitliğine bindi verirken, hayatiyet gösterdiği illerde gönüllülerle gelişigüzel oluşturduğu Hayvanları Dulda Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği amacıyla çalışıyor.

Vodafone Seçme Husus Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Sokak Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online aksata platformu Değme Şey Yanımda üzerinden yeni tıpkısı sosyal kampanya başlattı. Seçkin Şey Yanımda’da pet shop kategorisinde yapılan temas aksata sonrasında Bu Abla Benden makineleri çıkmaz hayvanları üzere bir deri çaça bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin destek verebileceği kampanyayla benzeri yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, benzeri yandan dahi sokak hayvanlarına çaça sağlanacak.

Hepsiburada’dan Dünya Köpek Haset’nde HAÇİKO’ya Düşündürücü Bindi – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO hareket birliğiyle 26 Ağustos Acun Kapik Günü’nde sokakta işlek dostlarımızın 5000 öğünlük tagaddi ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu ay patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” başlıklı dostane serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’dahi efsanevi hakları üstüne ister yöneticisi oldukları STK’larla gerekse ferdî çalışmalarıyla bilinen hayvan hakları savunucularından müzisyen ve Ahbap Derneği Umumi Heyet Üyesi Haluk Uzun ve HAÇİKO Derneği Müessis Başkanı gazeteci Hayat Kesinti serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Eylül

PepsiCo’nun önde mevrut çerez markası Cheetos, çıkmaz hayvanlarının dirim koşullarını düzeltmek için çalışmalarını sürdürüyor. Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile alışılmadık bir kampanya başlatan Cheetos, kısaca 500 hayvanın sürekli yuvalarını bulmalarına destek oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan kısaca 500 sokak hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden sağlık hareketi – 22 Ilkgüz

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği toplumsal yüklülük projeleriyle toplumda kâr yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu misil birlikte Teknosa güvencesini ve tecrübesini taşıyan Preo ürünleriyle selamet hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında yavru, zihayat ve kadından, sağlık, mekân ve patili dostlarımıza kadar değişik konularda yoğunlaşan sivil topluluk kuruluşlarıyla hareket birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Ilk Teşrin Hayvanları Siper Haset’hangi hususi proje – 28 Eylül

Herhangi Bir sene 4 Teşrinievvel Hayvanları Koruma Günü’ne özel yerine Türkiye’nin ciharıyek yanı sıra mevcut mağazalarında ücretsiz çaça dağıtımı eden Gratis, bu yıl bile patili dostlar üzere tıpkısı proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu sene mağazalarında ücretsiz olarak dağıtacağı abla paketlerine ekleme kendisine artık çıkmaz hayvanına ulaşılması için önder mobilite platformu Martı ile teşrikimesai gerçekleştirdi. 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Haset’nde hem mağazalarda hem de Martı aracılığı ile 2’şer titrem başlamak amacıyla toplamda 4 ton ücretsiz abla dağıtılacak.

Getir’den sokak hayvanlarına 1 milyon deri çaça – 29 Eylül

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır sokak hayvanları için hayata geçirdiği mama çokluk projesinde bu sene “Patiye El Ver” diye niteleyerek 1 milyon sert balya mevrut 150 titrem abla toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının üstelik desteğiyle toplanacak mamalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile Türkiye’nin ciharıyek yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

Migros, sokak hayvanları amacıyla 4.423 titrem besin bağışladı – 1 Teşrinievvel

Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) aksiyon birliğinde 8 sene önceki başlattığı “Artan Tazeler Kıytırık Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 titrem besin yardımı ile sokak ve orman hayvanlarının beslenmesine destek veren Migros, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Dulda Haset’hangi hususi “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, tıpkı paket mamayı evdeki fert dostları amacıyla alırken, tıpkı paketi de sokaktaki minik dostlarımız üzere almaya nida ediyor. Migros, 9 Teşrinievvel tarihine büyüklüğünde makbul olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında domestik efsanevi abla ve aksesuarlarını yüzdelik 40 iskontolu olarak hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar üzere imge oluyor.

Değme Pati Göçüm yolculuğu benzeri ten mamaya dönüşüyor – 1 Ekim

BiTaksi, 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Esirgeme Haset kapsamında uygulama içerisinde yer düz “Pati Taksi” özelliğini kullanarak evcil hayvanıyla gezi yapanlar adına abla desteği sağlıyor. 1-5 Ekim tarihleri beyninde gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin uygulama menüsünde bilgilerim alanında “yerel hayvanım var” seçeneği üzerinden namına sunu andıran ve makul göçüm sürücüsü ile eşleşerek yerli hayvanları ile alay malay seyahat edebiliyor ve rastgele gezi 1 kap mamaya dönüşüyor.

Kalyon Ana Ortaklık’den Bikes Hayvanlara Bindi – 2 Teşrinievvel

Var olduğu rastgele alanda sürdürülebilir bire bir yaşamı esas düzlük Kalyon Holding, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın bilcümle canlılarına katkıda bulunacak içtimai projelere imza atıyor. Kalyon Holding, 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanlarını Siper Haset kapsamında birlikte bikes hayvanların kontrollü üremeleri ve nitelikli hayat sürmeleri için “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Dost Hareketi projesinde abla desteği 45 tona ulaştı – 3 Ekim

Arkadaş Hareketi’nin 7. yılında de çıkmaz hayvanları üzere desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Himaye Günü kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri hayvan barınağı ziyaretinde 500 kg abla dağıtırken, 2022 yılı Eylül ayı bakımından CarrefourSA’nın sokak hayvanlarına abla desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a bindi – 3 Teşrinievvel

Enza Home, yerli efsanevi tırmalamalarına alın dayanıklı, basit silinebilir kumaş yapısına sahip Petra Hamil Takımı’nın lansmanı kapsamında içtimai medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan sistem için HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Dulda Haset’nde kulübe ve çaça bağışı – 3 Ilk Teşrin

4 Teşrinievvel Acun Hayvanları Esirgeme Günü’nde, Türkiye ve bölgesinin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, umum toplumsal yük projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, hayvan haklarının avangart derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Himaye Derneği (HAÇİKO) ile gelişigüzel çıkmaz hayvanları amacıyla abla bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon deri mutluluk patili dostlarla buluşuyor – 4 Ekim

Seçme yıl 4 Ekim Acun Hayvanları Dulda Haset çerçevesinde HAYTAP iş birliği ile patili yâran amacıyla çaça desteği sağlayan Getir, bu sene “Patiye Ahali Ver” diye niteleyerek 1 milyon ten abla topluyor. Getir çalışanları da proje kapsamında Göktürk Efsanevi Sevenler Derneği Barınma Alanı’nı ülfet ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine havari oldu.

Boyner ve National Geographic, karışık hayatın korunması için “Bugün Var, Yarın Bulunmayan Olmasın” diyor – 4 Teşrinievvel

Yaban hayatın katıksız hayat alanı ne yazık ki dönem geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile gelişigüzel “Bugün Var, Erte Bulunmayan Olmasın” diyerek, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki natürel yaşamı tutma projesine ve bölgede dinç vaşak, bozayı ve aldanmaz kabil türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Hayvan Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Teşrinievvel

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Ekim Dünya Hayvanları Siper Günü’nü manidar benzeri bağışla kutladı. Kişi dostlarımızın beslenmesine bindi olan Dardanel, başta Yedikule Hayvan Barınağı kalkmak için Türkiye’nin farklı yerlerinde kâin barınaklara abla bağışı yaptı.

Emlakjet’te domestik efsanevi sahibi çalışanlara “sıcakkanlılık İzni” hakkı – 4 Teşrinievvel

Çevrimiçi yurt platformu Emlakjet, çalışanlarına yönelik geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile ilgi çekiyor. Emlakjet sonuç yerine yerli hayvan sahibi çalışanlarına yönelik, dirilik dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sıcakkanlılık İzni” hakkını sundu. Evcil efsanevi sahibi Emlakjet çalışanları, sevimli dostlarının afiyet işlemlerini huzurlu yerine getirebilmek amacıyla yılda 2 defa eksik çevrim müsaade kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: [email protected]

Çocuklar Kara’nın Pisik Evlerini Patili Dostları üzere Renklendirdi – 4 Teşrinievvel

İz bırakan projelere imza atan Kara, 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Dulda Haset’nde de aynı dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Imge Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda tıpkı araya mevrut öğrenciler, Esmer’nın kedi evine dönüşen im kutularını boyadılar. Çocukların hayvan dostları üzere sahne ettikleri evleri öz elleri ile boyadıkları bu güzel etkinlikte, kedilerin barınmasına ulama çıkarmak hesabına 100 skor pisik evi ve çaça kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Ayn Kulak Oluyor’! – 4 Ilk Teşrin

Koton’un Bana Ayn Kulak Ol Derneği hisse senedi birliğiyle, patili dostlarımızın hayat koşullarının iyileştirilmesine destek olmak için hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda de iyiliğe dönüşüyor. 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Himaye Günü’ne hususi yerine Koton mağazalarında abla dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza de abla ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” kedi evleriyle patili dostları korumaya bitmeme ediyor! – 4 Teşrinievvel

Mavi kedilerden ilham alarak logosunu hoşur bir lügat oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin yanında, Miav pisik evleriyle birlikte hayvanları korumaya devam ediyor. Mağazalarındaki metruk rafları sokaktaki duygusal yâran için pisik evlerine dönüştüren bellik, bu özel projeyle artık patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Ilk Teşrin

Türkiye’nin hızlı tecim platformu Yemeksepeti, Hayvanları Dulda Haset kapsamında özel tıpkısı sosyal bindi projesine henüz imza attı. Mars Azık yoluyla birleştirme edilen kampanyayla, 3-7 Teşrinievvel tarihleri arasında Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı değme Whiskas ve Pedigree çaça, Göktürk Barınağı’ndaki efsanevi dostlarımıza hediye namına gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar yerine ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Teşrinievvel

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına uygun şok bire bir ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı verilen pati hususi keyif sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe sunu yüksek yatarak tedavi güvencesi veriyor.Aksigorta, tıpkı zamanda Mânialı ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Siper Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucunda, 1 sene boyunca evcil hayvanı amacıyla ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar namına ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe ayrıca lansmana ve 4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Haset’ne özel kendisine 250 TL tenzilat kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar hayvan bilimi üzere bağışa dönüşecek – 4 Ilk Teşrin

Müşterilerinin Ikbal Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar zooloji üzere bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atık Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına üstelik yardım verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Dulda Günü’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Teşrinievvel

OEDAŞ ‘Fert Yâran’ bastırık projesi çerçevesinde, 4 Teşrinievvel Hayvanları Esirgeme Haset nedeniyle manalı ayrımsız çalışmaya daha imza atarak, mülk müdürlüklerini ziyaret fail vatandaşlar ve bu müdürlüklerde görev kayran çalışanlarına dürü ettiği birer paket çaça ile sokak hayvanlarının beslenmesi konusunda farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar eliyle Hayvanları Siper Haset karşı vukuf da verilen tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini memnuniyetle karşıladı.

Kırçiçeği’nden sokak hayvanlarına 200 titrem aşındırmak – 10 Ilk Teşrin

Kırçiçeği ile Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ego Yerim kim” kampanyası, bugüne kadar 200 ton yemeği sevimli dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Titrem Çaça Bağışı – 10 Ekim

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında bu yıl bile #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları doldurmak ve farkındalığı tezyit etmek amacıyla 8 yıldır düzenlenen proje, binlerce hayvanseverin desteği ile gine çığ kabil büyüyen bir esenlik hareketine dönüştü. Sosyal medyada gerçekleşen bildirme eğlenceli içtimai güçlük projelerinden #SenDePatile ile bu sene 24 ton, toplamda ise 124 titrem abla bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Efsanevi Dostu Markalar” araştırmasına Kamu, Uray ve Yetişek kurumlarının bu konudaki iletişim çalışmaları karışma edilmedi.

Türkçe dilinde izlem ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin nüsha web sitesi ile bu mecrada sunma faziletkâr tarama kapsamına ehil olan Habermetre, aksiyon ortakları üzere hazırladığı el kitabı analiz raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” üzere özel analizlerin yanı sıra, “Sürdürülebilirlik”, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Dijital Dönüşüm” üzere önemli analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: [email protected]

Share: