Icra Vekili Alım, Cumhuriyet tarihinin yer balaban sosyal basamak projesi tanıtımında konuştu Açıklaması

Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Misyon Hava, bakir içtimai göz projesinin 100 milyarları aşan envestisman değeriyle yüzlerce sektörü harekete geçireceğini, ekonomiyi güçlendireceğini, beniz binleri aşan sayıda insana iş kapısı açacağını söyledi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Kavim Kurultay ve Firez Merkezi’nde Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü balaban toplumsal basamak projesinin tanıtım töreni düzenlendi.

Bakan Gelgel, burada yaptığı konuşmasına, “Bugün gençlerimize, emeklilerimize, şehit ve gazi ailelerimize, mânialı kardeşlerimize önceki yuvalarını milletin evinden müjdeleyen Sayın Cumhurbaşkanımıza bitmeyen şükranlarımı yeryüzü ediyorum.” sözleriyle başladı.

Çekicilik, 14 Son Teşrin 2003’te Rize Şişman Göz Asıl Atma Töreni’nde Cumhur Reisi Erdoğan’ın “Zer olan, milletin teveccühü ve takdiridir, bizim ölçümüz millettir. Yegane gayemiz, biricik bir yaşama dışarıda kalmaksızın, ermiş milletimizin topyekun mutluluğudur.” sözlerini hatırlattı.

Hedef Gelgel, Erdoğan’ın, o günden bugüne sabık 20 yılda, ensiz gelirli vatandaşlar üzere inşa ettikleri milyonlarca ısıdam yuvayla “yegâne ölçüsü kavim olan, milletiyle yekvücut olan bire bir devletin” bittabi ihdas edileceğini yekpare cihana gösterdiğini, bu ülkede, hayalleri da ellerinden alınan, yıllar yılı ocak alamayan insanlara umut olduklarını belirtti.

TOKİ’nin bu ufukla canla başla çalıştığını, umum 1 milyon 170 bin basamak üreterek, dünyada kabil olduğunu rapor fail Çalım, 5 milyon vatandaşa bakir yuva mutluluğunu yaşattıklarını söyledi.

Bakan Çekicilik, kentsel dönüşümle 3 milyon yuvayı dönüştürdüklerini, içerisinde yürüyüş yollarından spor alanlarına, millet kıraathanelerinden bisiklet yollarına büyüklüğünde milletin seçkin ihtiyacına cevap veren 455 kavim bahçesini milyonlarca fidanla buluşturduklarını dile getirdi.

Kurum, “Zaman, Elazığ’de, Malatya’üstelik, İzmir’de geçmiş yaraları saran, ardından tarihinin en nazik dönüşümlerine imza atan ayrımsız Türkiye var. Antalya’birlikte, Muğla’da, Karadeniz’da parçalanmamış kıyamet alanlarında dev tıpkısı yenilenmeyi gerçekleştiren tıpkısı Türkiye var. Milletine vurgun liderimizin, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 85 milyon vatandaşının temas birini sarıp sarmalayan, hareketli aynı Türkiye var.” ifadesini kullandı.

“Bu büyük girişim yüzbinleri aşan sayıda kardeşimize iş kapısı açacak”

Murat Çekicilik, zaman millete, yüz binlerce bakir yuvayı, basamak arsasını ve hisse senedi yerleri sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu iri girişim 100 milyarları aşan yatırım değeriyle yüzlerce sektörü harekete geçirecek, ekonomimizi güçlendirecek, yüzbinleri aşan sayıda kardeşimize hisse senedi kapısı anahtar, ekmeğine aldatmak, aşına SERPMEK katacak. Bizler bile inşallah, milletimizin istekli olduğumuz o evire çevire dualarını alacağız.” dedi.

Türkiye’nin başarılarını hazmedemeyenlerin, Türkiye’ye fideist olmayanların olduğunu rapor fail Gelgel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yavrularımızın yeni yuva sevincini sindiremeyenler, bu mutluluktan nasibini alamayanlar var. Onlar varsınlar bu güzellikleri anlamasınlar. Siz, bu güzellikler çoğalsın diye niteleyerek 2003’te TOKİ’yi baştan aşağı baştan yapılandırdınız ve bizlere bire bir kasıt yüklediniz. ‘Ev sahibi olmayan mikro gelirli biricik aynı vatandaşımız kalmayacak’ dediniz, biz üstelik bu ahdi yerine aktarmak üzere geceli gündüzlü demeden çalıştık. Onlar 2007’üstelik, bu cefakar milletin tırnaklarıyla kurduğu SELIM Partimizi kapatmak için çalışırken; biz, 250 bininci yuvamızı milletimize ödül ediyorduk. Seyahat ihanetine kalkışıp sokakları yağmaladıkları o günlerde, biz 450 bininci konutumuzun anahtarlarını, bayram gözyaşlarıyla insanımıza sunuyorduk.

2013’te etki darbesinin arkasında akman tutarlarken, biz 650 bin yuva sayısına ulaştık. 15 Temmuz’üstelik onlar, bu milletin bağımsızlığına kastetmiş darbecilerin önünden, tankların önünden kaçarken, tığ bayrağını yere düşürmeyen bu millete parçalanmamış 750 bininci yuvayı sunuyorduk. 2021’üstelik milletin hayrına tek bire bir adımı olmayanlar ecnebi büyükelçilerden sufle alırken biz, Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte, Gazi Başkentimizde, 1 milyonuncu yuvamızı kardeşlerimize, on binlerle alay malay teslim ediyorduk.”

Hava, bugüne büyüklüğünde olduğu kabil artık üstelik bahtiyar aileler amacıyla yuva ihdas yolundan dönmeyeceklerini belirterek, “Son nefesimize kadar kökleri bin yıl gerilere uzanan ayrımsız geleceğin inşası üzere seçkin cins imkanı seferber etmeye Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bu muazzez milletin hizmetkarı olmaya, tüm ekibimizle, tüm arkadaşlarımızla gelişigüzel aşkla, azimle, kararlılıkla devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Bakan Çekicilik, bu nazik projenin hayata geçmesinde destekleriyle Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a, mimar, mühendis ve işçilere emekleri amacıyla teşekkür etti.

Share: