“İlk Evim, İlk İş Yerim” ile “İlk Evim Yer” projeleri Çanakkale’de tanıtıldı

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca başlatılan “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” kampanyası kapsamında Çanakkale’bile bilgilendirme yapıldı.

İskele Meydanı’ndaki lansman aracını konuşma edenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla temeli atılmış Cumhuriyet tarihinin yer nazik toplumsal göz ve arsa projesi hakkında bilgelik aldı.

Bazı eşhas ise mevhum temel gözlükleriyle elan geçmiş yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri inceledi.

TOKİ uzmanı Mehmet Öç, gazetecilere, vatandaşları proje için bilgilendirmek amacıyla Çanakkale’dahi bulunduklarını söyledi.

Bakanlığa sınırlı 3 tır ve 2 karavanla proje hakkında 81 ilde bilgilendirme çalışması başlattıklarını tamlayan Intikam, “Çanakkale merkezde 370 nüsha konut yapacağız. Başvurular 31 Ekim’birlikte bitti. Arsa ve hisse senedi yerleri amacıyla 4 Kasım’a kadar e-Şevket üzerinden, 7 Kasım’a büyüklüğünde de vezneci üzerinden başvurular bitmeme edecek.” dedi.

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Çanakkale İl Müdürü Bekir Çelen birlikte projenin başarıyla bitmeme ettiğini anlattı.

Projeyle Çanakkale’bile bin 250 konutun satışa sunulacağını dile getiren Çelen, “Çanakkale merkezde 3 bin 500, toplamda 9 bin yer satışı olacak. Bunlar Çanakkale OSB’sinin karşındaki aynı alanda planlanıyor. Bununla ilişik icraat devam ediyor.” diye konuştu.

Tanıtım tırına gelerek projeler karşı hikmet alan Hüseyin Mat ise mevhum köken gözlüğüyle evleri inceleme fırsatı bulduğunu belirtti.

Evleri haddinden fazla beğendiğini kaydeden Fersiz, “İmkanım olsa 5 modül kabul etmek isterdim. Haddinden Fazla iyice ergin ama bir tane alma hakkımız var. Emeği geçenleri kutlama ederim.” ifadesini kullandı.

Tanıtım aracında ferda üstelik bilgilendirme etkinliği bitmeme edecek.

Share: