Iptila uğruna elektrikli aracıyla İsviçre’den yola artık, Türkiye’de 81 ili geziyor

Elektrikli araçla Türkiye’nin gezilip gezilemeyeceğini alçalma ederek Türkiye’ye gelen Halide Studer, gezeceği 40’ıncı memleket olarak Erzurum’a geldi. Erzurum’dahi dinamik Elektrikli Açacak Uzmanı Muhammet Durmuş’un davetiyle gelen Studer, İsviçre’da işlek arkadaşlarına elektrikli araçla Türkiye’nin gezilebildiğini tanıtlamak istiyor.

İsviçre’de kıvrak Halide Studer, Türkiye’nin elektrikli araçla gezilip gezilemeyeceğini zaaf ettiği amacıyla aracıyla Türkiye’yi seyran kararı aldı. Henüz sonra Erzurum’üstelik faal Elektrikli Çevirgeç Uzmanı Muhammet Durmuş’un daveti konusunda özlük elektrikli uzlaştırıcı ile Türkiye’ye geldi. Edirne’den başlayarak ülkeyi gezmeye başlayan Studer, 40’ıncı gezeceği ülke adına Erzurum’a geldi. Studer, elan evvel 76 mevki gezdiğini belirtirken, Türkiye kadar sunturlu tıpkı kayran görmediğini rapor etti. Mavera yandan, İsviçre’deki arkadaşlarına Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebildiğini bile tanıtlamak talip Studer, ülkenin birlik illerinde elektrikli aracını şarj edebildiğini söyledi.

“Türkiye’nin seçkin yerini elektrikli araçla müracaat etmek kabil”

Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebileceğini İsviçreli arkadaşlarına ispat etmek için Türkiye’yi elektrikli aracıyla gezmeye başladığını tamlayan Studer, “Buraya İsviçre’den geldim. İsviçre’dahi yaşıyorum ve şu anda Türkiye’birlikte tatildeyim. Gezmeyi çok seviyorum ve 76 büyüklük gezdim. Şu anda buraya geldiğim elektrikli aracımla de 18 talih gezdim. Türkiye’yi gezmem için oğlum beni yönlendirdi. Ayrımsız da özlük memleketin olan Türkiye’yi gez dediler. Bununla bu arada merak ettiğim amacıyla da bu geziye ayazlık kararı aldım. Tıpkısı elektrikli araçla Türkiye gezilebilir mi diyerek merak ettim. Hem kendi merakımdan hem da İsviçre’bile elektrikli açacak kullanan arkadaşlarıma gezilebileceğini kanıtlamak üzere geziye çıktım. İsviçre’den çok takipçim olduğu için her periyot görsünler diye içtimai medya hesabımdan üstelik paylaşım yapıyorum. Hem Türkiye’nin çokça güzelce olduğunu hem de Türkiye’üstelik elektrikli aracın yükleme edilebildiğini izah etmek, Türkiye’üstelik bunu beğenmek kabil” dedi.

“Erzurum, Türkiye’de gezdiğim 40’ıncı yer oldu”

Türkiye’nin herhangi bir yerini gezeceğini ve şu dakika üstelik gezdiği 40’ıncı iklim kendisine Erzurum’birlikte olduğunu belirten Studer, “Çalışmalar var ve bu uygulamaların yönlendirmesi ile haddinden fazla

kolay bire bir şekilde şarj noktalarını bulabiliyorum. Aracın menzili 560 kilometre amma gelgel şartlarına bakarak değişiyor. Genişlik incitici ihtimal ile 450 kilometre sorunsuz şekilde gidebiliyorum. Erzurum, Türkiye’de gezdiğim 40’ıncı iklim oldu. Gezimde bayağı ilerledim; yarısı bitti, yarısı kaldı diyebilirim. Türkiye’nin seçkin yerini gitmek benim için çokça şanlı; hiçbir yeri atlamadan gelişigüzel yeri gezeceğim. Türkiye gezimde haddinden fazla pir şeyler yaşadım amma benim dikkatimi calip 15-25 yaş grubu arası çoluk çocuk oldu. Burada çoluk çocuk haddinden fazla bilgili ve bilinçliler. Temas şeyi alçalma ediyorlar. Ego de onları aracımla cevelan attırarak gezdiriyorum. Erzurum’u hamam buldum benzeri şekilde insanları bile çokça sıcak. Süfli şarki insanı çokça munis ve her durumda yardımcı oluyorlar” diyerek konuştu.

“76 devlet gezdim, Türkiye kadar güzel ülke görmedim”

Muhammet Durmuş’un daveti üstüne buraya geldiğini dahi rapor fail Studer, “Burada Muhammet diyerek bire bir arkadaşım var, bana haddinden fazla koruyucu oldu. cağ kebabı yedim ve haddinden fazla beğendim. Yarın Bayburt, Gümüşhane’yi gezeceğim. Henüz sonra Erzincan’a gideceğim. 76 devlet gezdim ve aşağı Türkiye kadar güzel bire bir devlet elan görmedim. Muhammet bana gezdiğim bölgelerde haddinden fazla yardımcı oldu. Elhak buraya onun daveti ile geldim” şeklinde konuştu.

“Balaban olan Şarki Rum’nun elektrikli araçla gezilebildiğini yolmak”

Türkiye’nin ve Maşrık Küçük Asya’nun elektrikli araçla mikro dışından gelinerek gezilebileceğini kaydeden Durmuş ise, ” Gün Doğusu Anadolu Bölgesi’ni elektrikli araçla gezen önce sevimli benim. Halide Bayan’ı de içtimai iletişim araçları üzerinden takip ediyordum. Elektrikli araç ile gezdiği yerleri görüyordum. Onu Türkiye’ye çağırma ettim. Gezisinde ona öncül olmak istedim ve o üstelik bizi kırmadı buraya, Erzurum’a kadar geldi. Türkiye’nin batısında elektrikli araçla tek sorun yaşanmadığı biliniyor. Gün Doğusu Rum’da elektrikli araçla gezilebildiğini kazanmak ve farkındalık tesis etmek benim amacımdı. Halide Karı elektrikli araçlar üzerinde çokça kurnaz tıpkısı kayırıcı, doğrusu kendisi da elektrikli çevirgeç sürüş eğitmeni namına tecrübeye erbap durumda. Bu benim hayalimdi, ancak dışından elektrikli araçla Erzurum’a getirip Erzurum’u ona tanıtmaktı” açıklamalarında bulundu. – ERZURUM

Share: