İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 diyar üzere zerrin, 4 toprak üzere turuncu kodlu uyarı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılan serencam değerlendirmelere göre talih genelinde çekicilik sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve erte hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, kuzey ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 aşama azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla alay malay 24 il üzere sarı ve turuncu kodlu uyarma yapıldı. Soluk kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kalabalık, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye namına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce üzere ise turuncu kodlu uyarı yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Solgun, havada “potansiyel öfke durumu”na bel ediyor. Anlayış edilen meteorolojik fenomen olağan dışı olmamakla alay malay, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek işler üzerine dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Albeni durumunun alçak olduğjnu belirtir. Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çokça müdebbir olmalı, aktüel meteorolojik şerait ve tahminler strateji edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve ferda çekicilik sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’üstelik üstelik ayaz çalışkan olacak. Karadeniz’in erdemli kısımlarında ise kalıntı kar görülebilir.Share: