Konya’da arkadaşlarını darbederek öldüren sanıkların yargılanması sürüyor

Konya’da arkadaşlarını darbederek öldürdükleri ve cesedini su kanalına attıkları iddiasıyla tutuklanan 2 sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

Konya 3. Pahal Ukubet Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, mevkuf sanıklar Arif G. (29) ve Bilal Y. (31) ile yan avukatları katıldı.

Duruşmada bayram verilen maznun Arif G, fenomen haset maktul Hulusi İnan ile aralarında tartışma çıktığını, cidal ettiklerini fakat eylemini bitmeme ettirmediğini kanıt etti.

Arif G, günahsız olduğunu öne sürerek, “Ego eylemime devam etmedim. Maktule müzaheret ettim, birini öldürecek büyüklüğünde imansız değilim. Tahliyemi isterim.” ifadesini kullandı.

Diğer sanık Bilal Y. ise önceki beyanlarını yeniden ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Tıpkısı dolaşma önceki şahısla anlaşıp ertesi aktarılma buluştuk, yedik, içtik, dostane ettik. Elan sonra maktulle aramızda ağız dalaşı imdi. Ben aynı enstantane öfkeyle maktulü kanala kovmak istedim. Arif bariyer oldu, o tek şeye karışmadı. Ego dahi daha sonra eylemimden vazgeçtim, oradan ayrıldık.”

Murafaa heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına değişmeyen vererek, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması amacıyla duruşmayı erteledi.

Karatay ilçesinde, 2 yıl geçmiş Hulusi İnan’ın (42) cesedi Sakyatan Mahallesi’ndeki akarsu tahliye kanalında bulunmuş, İnan’ı darbederek öldürdükleri, peşi sıra cesedi su tahliye kanalına attıkları iddiasıyla tutuklanan Arif G. ile Bilal Y. üzerine “bile bile katil” suçlamasıyla dava açılmıştı.

Share: