Konyaspor Basketbol Başantrenörü Açık Deniz Gençoğlu, mevsim hazırlıklarını değerlendirdi Açıklaması

ING Basketbol Süper Ligi’nin eskimemiş takımlarından Beysu Konyaspor Basketbol’un başantrenörü Engin Gençoğlu, 1. hamle kamp dönemini çok artağan geçirdiklerini söyledi.

Gençoğlu, kulübün genel ağ sitesinde düz kayran açıklamasında, iki haftalık dinlenme kampı dönemlerinde bütün sporcuların haddinden fazla haris ve iştahlı olduğunu dile getirdi.

Sporcular üzere kampların hep edisyon geçtiğini vurgulayan Gençoğlu, “İzole tıpkısı faaliyet ortamı ve yüklenme dönemi olduğu için hem fiziki hem da mental yerine zorlanırlar. Bunun yanı sıra takımın kaynaşması birbirini tanıması amacıyla bile kamp dönemi kebir aynı süreçtir. Anlaştığımız 9 yerel oyuncumuz ile 1. etap kamp dönemi çokça mübarek geçti. Bakir tıpkısı takım olmamıza karşın takımda huy art seviyede, bu beni çok bahtiyar şişko. 12 dolaşma boyunca antrenmanlar yaptık ve aheste depoladık.” ifadelerini kullandı.

Gençoğlu, 22 Ağustos Pazartesi gününden itibaren Konya’da hazırlıkları sürdüreceklerini ve iki hafta kesintisiz çalışıp hazırlık maçlarına geçeceklerini söyledi.

Zorlu rakiplerle tedbir maçları yapacaklarına dikkati çeken Gençoğlu, “Bu maçların bize katkısı olacaktır. Takımı koparmak açısından koca olduğunu düşünüyorum. Konyaspor taraftarına, basketbolseverlere sonuç topa, sonuç saniyeye kadar pes etmeyen, mücadele fail tıpkısı mızıka izlettirmek üzere kül erke ve isteğimizle çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Onları birlikte bakir sezonda sabık yıl olduğu gibi tribünlere davet ediyoruz. Iri Konyaspor taraftarının Süper Küme’e çıkmamızda şişman tıpkı katkısı oldu. Onları bu sene da Süper Loda maçlarına bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: