Malazgirt’te depremzedeler için yardım seferberliği bitmeme ediyor

Muş’un Malazgirt Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı ve Malazgirt Belediyesi elbirliğiyle depremzedeler üzere başlatılan yardım kampanyası cemi hızıyla bitmeme ediyor.

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve 11 ilde yıkıma bozukluk olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin arkası sıra Malazgirt Kaymakamlığı ve Malazgirt Belediyesi yoluyla başlatılan yardım seferberliği pahal şekilde bitmeme ediyor. İlçedeki spor salonunda toplanan müzaheret malzemeleri, Içtimai Teavün ve Dayanışma Vakfı personelleri, Malazgirt Belediyesi çalışanları, açıkgöz, inanma güçleri, öğretmenler ve haddinden fazla sayıda fahri vatandaşlar tarafından yegâne yegâne paketlenerek gönderiliyor.

Yardım malzemelerinin araçlara yüklenmesi çalışmalarını durumunda inceleyen Ilçebay Göksü Bayram, depremzedeler için başlattıkları müzaheret kampanyasının eksiksiz hızıyla devam ettiğini belirterek, “Depremde yaşamını yitiren cemi vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Devletimiz sebebiyle umum yaralar sarılacak inşallah” dedi. – MUŞ

Share: