Nilüfer Belediyesi Çalışanlarına Yüksekte Düzentileme Eğitimi

Nilüfer Belediyesi, çalışanlarının sahada karşılaşabilecekleri olumsuzlukları çelmek amacıyla işçi sağlığı ve gelişim güvenliği çalışmaları kapsamında yüksekte çalışma eğitimi veriyor. Teorik ve kullanışlı sunulan yetişek sonunda belediye çalışanları, yüksekte çalışma sertifikası alacak.

Nilüfer Belediyesi, çalışanlarının kişisel gelişimine katkıda bulunmasının yanında işçi sağlığı ve hisse senedi güvenliği konularında şuurlu olmalarını sağlamak için düzenlediği eğitimleri sürdürüyor. Nilüfer Belediyesi İnsan Kaynakları ve Yetişek Müdürlüğü’nün birleştirme ettiği eğitimlerle uray çalışanları, benzeri yandan aktüel bilgilerle kendilerini geliştiriyor, değişik yandan üstelik çalıştıkları alanlarda karşılaşabilecekleri olumsuzlukların önüne geçme noktasında bilinçleniyor. Bu eğitimlerden biri dahi yüksekte çalışma eğitimi oldu.

İşçi sağlığı ve hisse senedi güvenliği kapsamında planlı hem teorik hem de uygulamalı yüksekte düzentileme eğitimi, sahada müteharrik uray personeline veriliyor. Say koşulları gereği yerden yer beş altı 1,5 metre yüksekliğe sâdır uray personeline sunulan eğitimde, yaşanabilecek bütün olumsuzluklar ve tılsım yolları anlatılıyor.

Yüksekte mesai uzmanı Recep Iyi eliyle verilen eğitimlere, Nilüfer Belediyesi Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü, Kovanlık İşleri Müdürlüğü, Kütüphane Müdürlüğü, Marifet İşleri Müdürlüğü ve Muvasala Hizmetleri Müdürlüğü’nde işyar çalışanlar katılıyor. 4 saat süren eğitimlerde Nilüfer Belediyesi çalışanları, yüksekte çalışmada kullanılacak zatî koruyucu donanım ekipmanları, yüksekte iş ekipmanları, yükseğe güvenle algı yöntemleri, korkuluklar, çatılar ve çatılarda mesai koşulları, tahammül ekipmanları, itimat şeritleri, imleme yöntemleri, aheste ve itimatsız vaziyetler, geçer not ekipmanların standartları, materyal kullanımından öncesi ve sonrası kontroller, yüksekte emek ile ait tehlikeler, riskler, arama tedbirleri ve emniyetli mesai yöntemlerini teferruatlı bir şekilde öğreniyor.

Kuramsal olarak bilgilenen Nilüfer Belediyesi çalışanları, yüksekte emek uzmanı Recep Gür ile kılgısal terbiye yaparak bile öğrendiklerini pekiştiriyor. Nilüfer Belediyesi çalışanları, eğitimin böylece yüksekte faaliyet eğitimi sertifikasının sahibi olacak.

Share: