Otizmli taze kızın gelinlik giyme hayali ana oldu

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, otizmli tüvana kız üzere gerçeği aratmayan temsili dernek gerçekleştirildi.

Tavşanlı’üstelik 18 yaşındaki otizmli İnci Kayaç’nın gelinlik hayali temel oldu. Anne Hasibe ve cet Osman Kaya kızlarının gelinlik giyme hayalini ayrımsız gelinlik alarak gerçekleştirmek istedi. Henüz sonra bu görüntü Türk Kızılayı Tavşanlı Şubesi, TES- İŞ Sendikası ve İlçe Güven Müdürlüğü ile dahi görüşülmesi sonucu elan geniş çerçevede gerçekleşti.

Gelinlik giyen İnci, ana ve babası ile çevresinin sayesinde hem hayalini gerçekleştirdi hem bile gönlünce eğlendi. Hususi ayrımsız ambulansın elkızı ara bulucu olması ve henüz sonradan polis trafik ekiplerinin üstelik katılımı ile konvoy kiralanan dernek salonuna gitti. Burada etkinliğe katılanlar de canlı kızın mutluluğuna kuma oldu.

Anne Hasibe Kayaç, kızı İnci’nin 2 kız çocuğundan ikincisi olduğunu belirterek, “Otizmli olan kızım incinin bildirme balaban hayali ayrımsız gelinlik giymekti. Temas genç kızın hakkı olduğunu düşündüğüm kabilinden, kızımın birlikte bu hayalini gerçekleştirmek amacıyla böyle aynı yola çıktım ve onun hayalini gerçekleştirdim. Haddinden Fazla mutluyuz. Bu dileği de cins oldu. Gördüğünüz gibi kızım haddinden fazla mutlu oldu. Kızımı gelinlikle gördüğüm zarfında kul bahtiyar oldum. Emeği güzeşte herkese, davetimize icap yazar mevrut herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Gelinlik giydiği amacıyla çokça bahtiyar olduğunu tabir eden İnci ise gerçekleştirilen düğünde doyasıya eğlendi. – KÜTAHYA

Share: