Sahte dünyalık operasyonunda 1 dirilik tutuklandı

Erzincan İl Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaş Bölüm Müdürlüğü ekiplerince yapılan cali para operasyonunda 1 emanet tutuklandı.

İl Itimat Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Mücadele Bölüm Müdürlüğü ekipleri eliyle, “Salı Pazarı” namına bildik cihet pazarında ve çevresinde yapılan çalışmalarda durumundan şüphelenilen Ş.A.’nın (33) üzerinden 38 adet sahte 100 TL’lik kâğıt para, 12 sayı yeşil reçeteye tabi umar ile 1,7 gram tütün ele geçirildi. Ş.A ile yapılan mülakatta yapmacıklı paraları M.K.’dan (41) aldığını bildirmesi konusunda M.K. da polis ekiplerince yakalandı.

Konu ile angajmanlı olduğu değerlendirilen ve meydana gelen parada sahtecilik olayı ile ilgili görüntüler incelendiğinde, görüntülerde kim şahsın M.K’nın oğlu suça sürüklenen yavru Ö.K. (17) olduğu, gelişigüzel iki olayda dahi paraların aynı dizi numaralı olduğu anlaşılarak 3 yabansı ile ait tahkikat başlatıldı.

İşlemler tamamlandıktan bilahare M.K. ve Ö.K. erkin bırakılırken, Ş.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – ERZİNCAN

Share: