SARIGÜL BAŞÖRTÜSÜ REFERANDUMU OLURSA ÇABUCAK KADINLAR REY KULLANSIN

TÜRKİYE Değiş Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Başörtüsü üstüne plebisit yapılacaksa sadece analarımız, bacılarımız, kadınlarımız rey kullansın. Kadınlarımız öz kararlarını kendileri versin dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, aynı seri ziyarette yatmak amacıyla Şırnak’a geldi. Şırnak T Tipi Kapalı Mapus önünde gazetecilere konuşan Sarıgül, ‘genel af’ çağrısı yaptı. Bu çağrının politik olmadığını tamlayan Sarıgül, Pandemi koşulları münasebeti ile online yargılamalar oldu. Bu sırada maatteessüf gözden kaçan kâh konular oldu. Şu anda cezaevlerinde dünyaya mevrut binlerce çocuğumuz var; hangi eyvah kim henüz hanay ile buluşamadılar. Ana ve babaları cezaevinde bulunan çocuklarımız var. Ne efsus kim annelerine, babalarına kavuşamadılar. O nedenle asıl ve babalar üzere affet Türkiye’m dedi.

Togg ile ilgilendiren üstelik yorum eden Sarıgül, Özellikle Togg’un açılışına nazik tıpkısı çekicilik ve değer ile katıldım. O yatırımı özne hareket adamlarımızı kutluyorum. Önderlik fail herkesten dahi Tanrı razı olsun. Türkiye’dahi taş üstüne taş koyan herkesin TDP namına yanındayız. O yüzden Şırnak’tan tıpkısı kat elan sesleniyorum; Alman, Fransız ve İtalya arabalarına güle güle, leziz geldin Togg. Evcil malı, yurdun malı sistem Togg’u kullanmalı diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’dahi başörtüsü sorununun olmadığını tamlayan Sarıgül, Başı degaje dahi sınırlı üstelik kardeşimiz. Türkiye’dahi ayrımsız türban konusu söz konusu değil çünkü kamu çalım ve kuruluşlarında değme yerde kardeşlerimiz başı açıkça de vabeste birlikte çalışabiliyor. TDP olarak görüşümüz şu; inançlarımız Cenabıhak’ımıza ulaşma yoludur. İktidara anlayış üstüne asla ve katiyen kullanılmamalıdır. Başörtüsü konusunda halk oylaması yapılacaksa takkadak analarımız, bacılarımız, kadınlarımız görüş kullansın. Kadınlarımız kişi kararlarını kendileri versin dedi.

Share: