Şehit çocuğuna antrenmanda mevlit günü sürprizi

Martir çocuğuna antrenmanda veladet haset sürprizi

Sağlam Duygal: “Böyle benzeri sürprizi beklemiyordum ve çokça mutlu oldum”

KAHRAMANMARAŞ Mardin’in Nusaybin ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Bitirmiş Uzman Çavuş Kağan Duygal’ın 13 yaşına giren oğlu Berk Duygal’a egzersiz sırasında veladet günü sürprizi yapıldı.

Kahramanmaraş Ayak Topu Akademisi U-15 takımında forvet mevkiinde tarz giyen Katı Duygal’ın alıştırma yaptığı tesislerde ailesi ve yakınları yoluyla yapılan mevlit günü sürprizi yapıldı. Şaşırtı karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Duygal, kendisi üzere yapılan 10 numaralı suret deseni olan veladet haset pastasındaki mumları üfledi. 13’ncü gözyaşı gününe hususi gerçekleştirilen doğum günü sürprizi hakkında konuşan Berk Duygal, “Mutluyum, şaşırdım aslında iyicene tıpkı gündü. Böyle ayrımsız sürprizi beklemiyordum ve çok bahtiyar oldum” dedi. Sağlam Duygal’ın annesi Sibel Duygal ise, “Zaman oğlumun veladet günü. Iyicene sürprizde emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli ise martir evlatlarının kendileri için ayrımsız yaşama olduğunu ifade ederek,”Martir evlatlarının başımızın üzerinde yeri var. Ülkemiz amacıyla sunma zer varlıklardan ayrımsız tanesi onlar. Sağlam’e da iyice bir tevellüt haset sürprizi yaptık. İnşallah Sağlam kardeşimiz ve sair kardeşlerimiz dahi vatanına, milletine ve ailesine faydalı ve şiddetli evlatlar olmasını diliyoruz. Katı’in mevlit gününü kutluyorum” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Yazıhane Başkanı Mehmet Ulvi Küpeli, tevellüt günü etkinliklerini Kahramanmaraş’ta geleneksel kuzuluk getirdiklerini ifade ederek, “Martir çocuklarımızın mevlit günlerini kutlamaya devam ediyoruz. Zaman de şehidimiz Melik Duygal’ın evladı Katı Duygal için tıpkısı aradayız. Zaman burada veladet günümüze katılan herkese teşekkür ediyorum. Sağlam Duygal’a birlikte uz ince ömürlü yaşlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen veladet günü sürprizi sonrasında Katı Duygal ve antrenörü Fethi Çokkeser, 13 yaşına giren Katı’in yetenekleri karşı Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli’ye bilgiler verirken, aktiflik anı fotoğrafı çekimi ile sonlandı.

Share: