Seyit Torun’dan Nazır Kurum’a: “5’li Çetelere Verdiğiniz Garantileri Içtimai Konutlar İçin dahi Verin. Siz Yapmazsanız Filhakika Biz Yapacağız”

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun yıpranmamış toplumsal basamak projesi üzere “Kaynak garantisi verin” çağrılarına “İşiniz tahakküm” yanıtını veren Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Hava’a, “Genel Başkan’ımıza bahis beyan etmek senin boyunu öşür” diye niteleyerek kıymet verdi. Içtimai ev projesini desteklediklerini vurgulayan Torun, “Samimiyseniz 5’li çetelere verdiğiniz garantileri içtimai konutlar için birlikte verin, henüz makul şartlar sunun. Siz yapmazsanız elhak tığ yapacağız” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, geri sosyal iletişim araçları hesabından, “Sonuç dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve henüz birçok ildeki ihaleleri fek oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen bile ben birlikte biliyoruz bu sosyal hane projesiyle amacını Erdoğan. Amma ego, bu işin kudretli olmasını istiyorum. Halkımızın böyle tıpkı projeye ihtiyacı var, siyasiler olarak bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Yeniden ediyorum; Hazne garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bire Bir maskaralık elan yaşansın istemiyoruz. Ha sen yeniden git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Eksiksizlik projeye alın çıktı’ haberi yaptır, ülkü değil. Kâfi kim bu hisse senedi olsun” diye niteleyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a davet yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun çağrısı sonrası Vekil Gelgel, toplumsal medya hesabında, “Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz el! Hangi Cumhuriyet tarihinin arz iri ev projesini havadan destekleyebiliyorsunuz ne topyekün reddediyorsunuz. Siz isteseniz birlikte istemeseniz de bu konutları ya-pa-ca-ğız! İlk temelleri Allah’ın izniyle ilk teşrin ayı bakımından atıyoruz” paylaşımı yaptı.

“GENEL BAŞKAN’IMIZA KONU GÖSTERMEK SENİN BOYUNU AŞAR”

CHP Ordu Saylav Seyit Torun dahi Vekil Alım’a, “Sayın Kurum, Umumi Komutan’ımıza konu nakletmek senin boyunu aşari. Sen ‘asgari ücretli sülale ahzetmek istiyorsa vecibe alsın, mülhak işte çalışsın’ diyen atanmış bir bakansın. Biz, içtimai konutları destekliyoruz. Amma sizin güvence vermeden intihap yatırımıyla milleti aldatmanıza ağızsız kalmayız” karşılığını verdi.

“SİZ YAPMAZSANIZ ZATEN BİZ YAPACAĞIZ”

Içtimai konutlara alın olmadıklarının altını çizen Torun, “Evet, vatandaşın hakkını savunanların işi zordur. Amma kaput pazarlamacı kadar herhangi bir aktarılma karşılık artırıp milletten mal toplamak kolaydır. Samimiyseniz 5’li çetelere verdiğiniz garantileri sosyal konutlar üzere birlikte verin, daha akıllıca koşullar sunun. Siz yapmazsanız filhakika biz yapacağız” dedi.

Share: