Vekil Kurum’dan toplumsal bölük projesi üzerine, “Destekleyeceğiz” diyen Kılıçdaroğlu’na karşılık: İsteseniz birlikte istemeseniz da bu konutları yapacağız

Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü balaban sosyal konut projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Milyonların merakla beklediği projenin detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşmış ve 14 Eylül’de başlayan başvurular bodur sürede 2 milyonu aşmıştı.

“AMACINI BİLİYORUM ERDOĞAN AMA BU İŞİN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORUM”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise toplumsal hane projesiyle ilişkin içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı yeni paylaşımda “Akıbet dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve elan bir nice ildeki ihaleleri tağyir oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben üstelik biliyoruz bu içtimai göz projesiyle amacını Erdoğan. Ama ego bu işin muvaffakiyetli olmasını istiyorum. Halkımızın böyle tıpkısı projeye ihtiyacı var, siyasiler olarak, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Gene ediyorum, hazne garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bire Bir maskaralık elan yaşansın istemiyoruz” dedi.

“‘BAY KEMAL PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, ÜLKÜ DEĞİL”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Ha sen yine git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Eksiksizlik projeye alın çıktı’ haberi yaptır, ülkü değil. Kâfi kim bu aksiyon olsun” ifadelerini kullandı.

BAKAN KURUM’DAN YANIT GECİKMEDİ

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Hava, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun, “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi”ne ilgilendiren içtimai medyadan yaptığı paylaşıma ait, “Hangi Cumhuriyet tarihinin arz iri bölük projesini alarga destekleyebiliyorsunuz hangi topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz üstelik istemeseniz birlikte bu konutları yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“SİZ İSTESENİZ BILE İSTEMESENİZ ÜSTELIK YAPACAĞIZ”

Gurur, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: “Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz zor. Ne Cumhuriyet Altını tarihinin sunma balaban bölük projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz ne topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz da istemeseniz dahi bu konutları yapacağız. İlk temelleri Allah’ın izniyle teşrinievvel kocaoğlan bakımından atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu konutların anahtarlarını vatandaşlarımıza armağan edecek. Milletimize şimdiden aynalı, iyi olsun.”

KILIÇDAROĞLU, 4 ÇEVRIM GEÇMIŞ DE PAYLAŞIMLARDA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde bile içtimai bölük projesine ilgilendiren toplumsal iletişim araçları hesabından izah özne Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti: “Ev meselesi gündemde. Defaatle ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır benzeri hikaye. Erdoğan, biliyorum intihap öncesi servet dercetmek için yapıyorsun bunu. Ben toplumsal devletin savunucusu adına sosyal konutların yaygınlaşmasını canı gönülden istiyorum.

“BANKER ERDOĞAN MISIN SEN?”

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi amacıyla hazineden sağlık güvencesi ver. Kuintet çeteleri semirttin, temel kimsesiz fukaranın konutu için güvence ver. Vermezsen, sen da biliyorsun kim bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa görünüşte beton harcı dökmeye…

Ego de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje tıpkısı Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları geda fukaradan, intihap sürecini akçalanmış ten. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be eş!”Share: