Sol gözü mavi ve kahverengi, esen gözü yeşil

Sol gözü semavi ve kahverengi, esen gözü yeşil

Kahramanmaraşlı tezgahtar Mehmet Im 3 değişik mülevven gözleriyle görenleri şaşırtıyor

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta ayvaz evladı olmasını istediği annesi marifetiyle yapılan yakarış sonrası dünyaya mevrut Mehmet Kitap’in sol gözü kahverengi ve gökçe, esen gözü ise yeşil.

Kahramanmaraş’ta 6 kardeşten biri olan aynı iş durumunda tezgahtarlık fail Mehmet Im, iki gözündeki 3 farklı renkle dikkat çekiyor. Doğuştan sol gözü kahverengi ve gökçe, sıhhatli gözü ise yeşil adına dünyaya gelen Işaret, görenlerin demet odağı oldu. Im, “Annemin evvel evvel 4 kızı olduğu üzere eş evladının üstelik olmasını beklermiş. Iye Ejder türbesine gitmiş ve burada yaptığı duasında, ‘Evlatlarımdan oğlum olursa kızlardan farklı olsun’ diye niteleyerek. Gözlerim mülevven, abimin dahi saçı beyaz zehir reşit. Sol gözüm kahverengi ve mavi, iyi gözüm ise yeşil. Van kedisi olduğumu söyleyen çokça oluyor. Kızlar ve çocukların üstelik dikkatini çekiyor. Alelhusus ilkokul hocam genişlik ön sıraya oturturdu beni gördüğünde bahtiyar olduğunu söylerdi” dedi.

2007 yılından sonradan görme rahatsızlığında oluştuğunu dahi rapor fail Im, “Görme kaybım, yüzdelik 36’dan yüzde 70’lere çıkınca malulen emekli oldum. Göz tabakası incelmesi varmış ve aktarım olması geçişsiz deniliyor ama zat ihtiyacımı karşılıyorum. Haddinden Fazla şükür bu şekilde yaşıyorum” diyerek konuştu.

Share: