Son dakika haberleri | Gizlice zırh imalathanesine yapılan baskında Roma dönemine ilgili sikkeler ele geçirildi

Gümüşhane’de Kurnaz ekipleri Torul ilçesinde gizliden gizliye zırh ürettiği tespit edilen 2 şahsa ilgili evlere cerrahi müdahale düzenlendi. Aramalarda çokça sayıda zırh ve kurşun ele geçirilirken Roma dönemine ilişik olduğu hesap pusulası edilen 4 nüsha şey ve sikke bulundu.

Alınan bilgiye göre İl Açıkgöz Komutanlığına bağlı ekipler yaptıkları istihbari icraat sonucunda Torul ilçesinde eğleşme fail O.K. ve T.K.’ya ilgili evlerde habersizce cebe üretimi yapıldığını tespit etti. Adli makamlardan alınan arama kararının arkası sıra şahıslara ait evlerde ÇIFTLIK Ofis ve Torul İlçe Uyanık Komutanlığı ekipleri yoluyla Bomba Taharri Köpeği Peçe ile birlikte kontrol gerçekleştirildi.

Yapılan aramalarda 3 skor av tüfeği, 1 sayı mavzer tüfeği, 1 skor 9mm Beratta tabanca, 1 nüsha şarjör, 33 skor av tüfeği fişeği, 4 adet tabanca fişeği, 2 skor kama (Bıçak ), 4 sayı Roma dönemine ilgilendiren tarihi bilinçlilik ve sikke ele geçirildi.

Operasyonun ardından adli tahkikata başlanılırken, O.K. ve T.K. tutuklanmadan yargılanmak amacıyla azade bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: