SPK haftalık bülteni

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Tukaş Besin Endüstri ve Tecim AŞ’nin resülmal artırımına diploma verdi.

SPK haftalık bültenine göre, Kurul, Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 218 milyon 120 bin liralık resülmal artırımı onaylandı.

Akbank’ın 30 bilyon teklik, Doğan Trend Otomotiv Tecim Bakım ve Teknoloji AŞ’nin 360 milyon lira, TEB Finansman AŞ’nin 680 milyon liralık, Ekincilik Itimat Yemleme Uran ve Ticaret AŞ’nin 800 milyon liralık ve Türkiye Garanti Bankası AŞ’nin 300 milyon ekü tutarındaki istikraz ara bulucu ihraç başvurusuna cevaz verildi.

Kurul, Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tecim AŞ’nin adisyon ve işlemlerinin 6362 dar Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) ve ait mevzuat kapsamında incelenmesi neticesinde, “finansal tablolarda tespit edilen mevzuata aykırılıklar” gerekçesiyle 478 bin 846 TL idari mülk cezasının uygulanmasına değişmeyen verdi.

Türkiye’de beledi kişilere yönelik namına internet eliyle sıkıntılı dışında kaldıraçlı muamele yaptırıldığı belirlenen 33 internet sitesine erişimin engellenmesi için Sermaye Piyasası Kanunu’nun 99. maddesinin dördüncü fıkrası gereğince hukuki işlemlerin yapılması kararı makbuz.

Share: