Teyit olan PKK’lılardan itiraf: Örgütten kaçmaya çalışanları gözümüzün uğrunda tabancayla kafasından vurarak öldürdüler

Asayiş kaynaklarından edindiği bilgiye göre, yıldırı örgütü PKK/KCK süresince hareketlilik gösteren H.A. ve G.Ö. teşekkül kampından kaçarak 16 ve 17 Eylül’da uyanık ekiplerine konfirmasyon oldu. Elazığ ve Iğdır toprak jandarma komutanlıklarında işlemleri süren teröristler, ifadelerinde, örgütten kopuşları ve yıldırı örgütünün iç yüzünü anlattı.

“YAKALANINCA GÖZÜMÜZÜN UĞRUNDA İNFAZ ETTİLER”

Doğrulama olan teröristlerden G.Ö, teşekkül içre daim dağ muameleyle yüz yüze kaldıklarını belirtti. Örgütten benzemek için punt aradığını belirten G.Ö, yapılan işkencelere dayanamayarak kaçtıktan sonradan yakalanan tıpkısı arkadaşının gözlerinin uğrunda uygulama edildiğini söyledi. G.Ö, şunları kaydetti: “Orada gördüğüm alım satım berbattı. İşkence vardı. Örgüte bakir katılmıştım. Kampta Kars Digorlu bir arkadaşım vardı. Gara’ya gidecektik. O arkadaşımla kaçmayı düşünüyorduk. Benzemek konusunda tereddütlü kalmıştık zira yakalanırsak öldürürler diye niteleyerek korkuyorduk. O arkadaşım yapılanlara dayanamadı kaçtı amma yakalandı. Yanımıza getirdikten sonra tabancayla kafasından vurarak öldürdüler. Bize daim ‘Siz Türkiye devletine doğrulama olursanız sizi hapse atarlar’ diyorlardı. Ailemle iletişime geçtim, ailem jandarmayla görüştü. Jandarma benimle görüştü ve teslim oldum.”

“TESLİM OLURSANIZ İŞKENCE YAPARLAR”

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde örgüte katıldığını belirten H.A. ise ifadesinde namına anlatılanların tersine PKK’nın “halkımız için savaşıyoruz” söylemlerinin hile olduğunu, örgütte etki, zorlama ve takat olduğunu tabir etti. Sürekli “Konfirmasyon olursanız size ezinç yapılır, çığlık münasebet yapılır, zindanda kalırsınız” denilerek korkutulduklarını anlatan H.A, konfirmasyon olduktan sonraları bunların akilane olmadığını anladığını söyledi. H.A, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Kavga var diyorlar amma hedefi, amacı, nereye uğratmak istedikleri galiba değil. Katıldığım için haddinden fazla pişmanlığım vardı. Bize sonsuz ‘Konfirmasyon olursanız size işkence yapılır, üzücü alışveriş yapılır, zindanda kalırsınız’ diyorlardı. Ego üstelik zat kendime bilcümle düşünüyordum, örgütün dediği kabil mi devletin dediği gibi mi olacak diye. Konfirmasyon olduktan sonraları jandarmanın çabasının beni koymak olduğunu gördüm. seçkin yara muameleyle, çapkın karşılaşmadım.”

Share: