Uluslararası Derrace Yarışması Tomarza’da başlama aldı

Erciyes Arsıulusal Sefer Derrace müsabakaları Grand Prix Tomarza etabı ile tekrar başladı. Bisikletçiler 133 km uzunluğundaki parkurda pedal çevirdi.

Uluslararası Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Faziletli İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi destekleri gerçekleşen Arsıulusal Erciyes Posta Velespit Yarışları’nın önce günü Grand Prix Tomarza etabı ile başladı.

Kayseri Bili Merkezi önünden tevessül alan yarışlar Tomarza ilçesinde sona erdi. Dirayetli pedalcılar 133 km uzunluğundaki parkurda uluslararası puanları hanesine yazdırmak üzere müthiş mücadele etti. Müsabakalar böylecene Cezayir Velespit Milli Takımı’ndan Hamza Yacine birinci, Sakarya BB Spor Kulübü’nden Ukraynalı Mykhaylo Kononenko ikinci, Cezayir Çiftteker Milli Takımı’ndan Saidi Nassim üçüncü geldi.

En canlı sporcu ödülünü ise Konya BB Spor Kulübü’nden Ali İhsan Ense elde etti. Evre elde fail sporculara madalya ve kupalarını ikram edildi.

Grand Prix Tomarza etabının arkası sıra Grand Prix Kapuzbaşı, Grand Prix Develi ve Grand Prix Kapadokya etapları yapılacak. 19 Ağustos 2022 Cuma Namazı günü gerçekleşecek olan Grand Prix Kapuzbaşı etabı, Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayıp Yahyalı Meydanı’nda bitecek. Sporcular 113 km boyunca pedal çevirecek.

Düzenlenecek konkur programı ise şu şekilde:

19 Ağustos 2022 Cuma Namazı günü Grand Prix Kapuzbaşı

Başlangıç: Develi Seyrani Kampüsü önü

Bitiş: Yahyalı Meydanı

Km uzunluk: 113 kilometre

Start saat: 11.00 – Finish 14.30

20 Ağustos 2022 Cumartesi haset Grand Prix Develi

Başlangıç: Develi Seyrani Kampüsü önü

Bitiş: Develi Seyrani Kampüsü önü

Km kamet: 111 kilometre

Start saat: 11.00 – Finish 14.00

21 Ağustos 2022 Ahzüita Günü Grand Prix Kapadokya

Başlangıç: Ürgüp Şükrüoğulları Pastanesi

Bitiş: Erciyes A.Ş. İdari bina önü

Km uzunluk: 143 kilometre

Start saat: 14.00 – Finish 17.30 – KAYSERİ

Share: