Vali Çalıştırıcı, öğretmeninin Öğretmenler Günü’nü kutladı

Vali Belletici, öğretmeninin Öğretmenler Haset’nü kutladı

NİĞDE 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset dolayısıyla Niğde Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri marifetiyle hazırlanan ‘Portrelerle Martir Öğretmenlerimiz’ temalı gösterici sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Programda Ilbay Mustafa Antrenör öğrenciliğinde Rize Esenlik Lisesi Müdürü olan ve deminden Niğde 75. Yıl Mehmet Göker Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesinde görev işleyen öğretmeni Kemal Dikici ve eşi Şengül Dikişçi’ye çiçek ve bergüzar takdim etti. Vali Mustafa Çalıştırıcı, İl Hars Merkezi’ndeki programda yaptığı konuşmada, öğrencileri aklın ve bilimin rehberliğinde yetiştiren öğretmelerin, geleceğin gerçek mimarları olduğunu ifade etti. Ilbay Antrenör; “Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün üstelik; ‘Dünyanın herhangi bir tarafında öğretmenler, âdem topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır’ sözleriyle önemini belirttiği siz değerli öğretmenlerimizin, ‘Öğretmenler Haset’nü seçkin sene ayrımsız eğilim ve heyecanla kutluyoruz. Çocuklarımızı dostça, şefkatle, ilimle, irfanla, ahlakla, faziletle donatınız. Onları özen ile yetiştiriniz ve sunma önemlisi mebzul bir adam olmalarını sağlayınız. Değme çocuğumuzun hususi olduğuna inanarak bent ve kabiliyetleri doğrultusunda onları geleceğe hazırlayınız” dedi. Ilbay Koç, konuşmasının ardından öğrenciliğinde Rize Afiyet Lisesi Müdürü olan ve halen Niğde 75. Yıl Mehmet Göker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görev yapan öğretmeni Eksiksizlik Terzi ve eşi Şengül Dikici’ye çiçek ve hediye ikram etti. Niğde İl Milli Terbiye Müdürü Halil İbrahim Yaşar ise programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Başağın yetişmesine engel, dokuncalı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bu sebeple da milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden işlek, uygarlık itibarıyla dünyaya benzer olmasında ve öğrencilerin bu idealde yetiştirmesinde öğretmenlerin katkısına boy bos biçilemez.”

Programda, Iyice Sanatlar Lisesi sarıklı ve öğrencileri çalgı aleti dinletisi ile oratoryo ve el oyunları gösterisi sundu, aday öğretmenler ant etti ve emekli olan öğretmenlere Bakım Izzetinefis Belgesi verildi.

Share: