Yozgat’ta Tendürüst Efkâr Fabrikası açılıyor

2022 ve 2023 yıllarında ortak emek teması olan Güre İstihdamı noktasında çalışmalarına bitmeme eden Ölçülü Küçük Asya (DEVLET) Kalkınma Ajansı, Yozgat’a girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlayacak yıpranmamış aynı oyuncu kazandırmayı hedefliyor.

Bu çerçevede Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi ve Ilımlı Küçük Asya Kalkınma Ajansı eliyle organize edilen Yozgat Bozok Üniversitesi, Bozok Teknopark ve Sorgun İŞGEM vasıtasıyla desteklenen Taze Fikirler Fabrikası hareket fikri yarışması düzenlenecek. Ulusal düzeyde gerçekleşen yarışmanın mecmu ödülü 300 bin TL olacak. Dinç Fikirler Fabrikası iş fikri yarışması ile Türkiye’de ticari derece haiz, gençlere istihdam olanağı sağlayabilecek yenilikçi gelişim fikirleri olan zihayat müteşebbis bireylerin veya takımların hareket fikirlerini Yozgat’ta hayata geçirmelerinin heveslendirme edilmesi amaçlanıyor. Bu konkur sonucunda sunulan aksiyon fikirleri arasından en kudretli olanları özgür jüri aracılığıyla seçilerek, tıpkı prototipe dönüştürülmesi amacıyla gereç ve bakım alımları kalemlerinde para desteği sağlanacak. Antrparantez başarılı mevcut müteşebbis adaylarına İŞGEM yahut Bozok Teknopark’ta firmalarını yapmak ve girişimlerini başlatmak istemeleri halinde vacip destekler sunulacak.

11 Kasım 2022 tarihinde Yozgat Valisi Nurlu Polat, Yozgat Belediyesi Sedir Üyesi Ulu Uyanık, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Ölçülü Küçük Asya Kalkınma Ajansı Umumi Sekreteri Ahmet Tehlikesiz Kilci’nin katılımı ile gerçekleşen imza töreninin ardından Taze Efkâr Fabrikası online yerine başvuruya açılmıştır. Yarışmaya ilgilendiren detaylara ve müracaat formuna www.gencfikirlerfabrikasi.com web adresi üzerinden ulaşılabilecek. – KAYSERİ

Share: