Akar’dan teröristlerle uğraş açıklaması

Milli Defans Bakanı Hulusi Akaret, 13’üncü Büyükelçiler Konferansı’nın 2’nci gününde açıklamalarda bulundu.

Nazır Akaret’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Irak kuzeyinde toprak çok kırıcı, Mehmetçik 83 adım alev farkı olan başkaca terörle mücadele ediyor. Terör belasından milletimizi kurtarmakta kararlıyız. El-Kilit sonuç halka, 26 kilometrelik hat eksiksiz olacak. Tığ nehiy hareketi yapmıyoruz teröristle savaş ediyoruz. Terörist neredeyse hedefimiz ora. El-Kilit’te atıl ayla getirilen yıldırıcı sayısı 311.

imdi ne pahasına olursa olsun terör koridoruna cevaz etmeyeceğiz. Teröristlerin olduğu seçkin kayran hedefimiz. Muhataplarımızın verdiği sözleri yerine getirmelerini bekliyoruz.

Rejimin teröristlerin baskısı altında küsurat arı Suriyelilerin emniyetli ayrımsız şekilde topraklarına dönebimesi açısından operasyonlarınımızn önemini gördük.

“Temennimiz hububat konusundaki sürecinin barış üzere birlikte müşabih olması”

Tıpkı savaş var ama bu insanca meselenin yapılması lazım. Alay Malay kontroller yapılıyor, hepsinin denemesi yapıldı. Gayet pir gidiyor. Şu asıl büyüklüğünde bile mayın problemi olmadı.

Burada heybetli konulardan biri de uyuşma 120 gün olacak. temas itiraz olmazsa otomatikman yenilenecek. Bu antant Ukrayna limanları ile sevkiyatı kapsıyor. Rusya’yı kapsamıyor. 20 sefine orada bekliyor. Burada artık tıpkı emsal oluştu. Girişler çıkışlar zahir yapılacak. Adı konuldu. Temennimiz hububat üzerine oluşan çözüm sürecinin barış üzere birlikte tıpkısı menent olması. (TRTHaber)

Nazır Hulusi Akar’dan ‘hububat koridoru’ açıklaması

 

Hulusi Akaret: BENDE ile F-16 temasları olumlu geçti

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret’dan mehabetli güruh

 

Share: