Artvin ruzname: Su altında kalacak Yusufeli’nde kamu kurumları taşınıyor (2)

TÜRK BAYRAKLI KAMYONLAR DUALARLA UĞURLANDI

Artvin’de Yusufeli Barajı nedeniyle sular altında kalacak kaymakamlık merkezinde bulunan kamu çekicilik ve kuruluşlarının yıpranmamış kaymakamlık merkezine başlayan huruç işlemi sürüyor. Muhaceret nedeniyle ilçedeki Hükümet Konağı önünde merasim düzenlendi. Törene Artvin Valisi Yılmaz Doruk, DÜRÜST Fırka Mebus Erkan Teber, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ile kamu kurumu amirleri ve görevlileri katıldı. Okunan Kuran-ı Ahi ve yapılan duanın arkası sıra Türk bayraklarıyla donatılan yük gebe kamyonlar, barhana eşliğinde eskimemiş kaymakamlık merkezine gitmek için uğurlandı.

‘BÜYÜK BİR ÜLKEYİZ’Törende konuşan Ilbay Yılmayan Zirve, “Sürecin, ülkemize, milletimize, ilçe halkımıza okşayıcı, güzel olmasını diliyorum. Aileleri ve komşularıyla ilişki, muadele, yaşayış içinde herkesin dimdik detaylı ömürler geçirmelerini diliyorum. Eksikler kategorik olacak, bunları yavaş yavaş, gelişigüzel gidereceğiz. Orada sık sık bulunacağız. Şişman bire bir devlet, iri bir mehabet ve balaban benzeri milletiz” dedi.’İNŞALLAH 7’İNCİ YERİMİZ, SONUÇ YERİMİZ OLUR’

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin bile “Huruç süreci bitmeme ediyor, önümüzdeki aylar içerisinde inşallah vatandaşlarımız, esnafımızı birlikte yukarıya taşıyarak bu hicret sürecini güllabi olacağız. Ego kullanılmamış yerimizin, insanlarımıza, neslimize balkı hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah o coğrafyayı bile hep alay malay Yusufeli kadar sunturlu aynı coğrafya kılacağız. İnşallah 7’nci yerimiz, akibet yerimiz olur” diye niteleyerek konuştu.

Share: