CHP’li Nazlıaka, Erzincan’da kocabaşı ve STK temsilcileriyle buluştu

CHP Eş Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, Erzincan’birlikte muhtar, sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri, kadın sporcular ve partisinin kasaba uray başkanları ile benzeri araya geldi.

Nazlıaka, Çağlar beldesindeki bire bir lokantada düzenlenen programda yaptığı konuşmada, muhtarların öneminden bahsetti.

Türkiye’bile yapılan ilk seçimlerin muhtarlık olduğunu rapor eden Nazlıaka, şöyle konuştu:

“Muhtarlarımız adeta yaşadıkları mahallenin önsezi atışıdır. Hangi evde balkı kaynıyor, ne evde cilt kaynıyor, genişlik gani onlar bilir. Kimin düğünü var, kimin cenazesi var, bildirme bol onlar bilir. Yani muhtarlar gerçekte herkesin, toplumumuzda hareketli kamu vatandaşlarımızın benzeri nevi danışmanı, psikoloğu gibidir ve seçkin derdini açtığı kişidir. Tığ diyoruz kim yegâne muhtarlık kanunu olsun. Muhtarlarımız da oradan çok ferah ferah bu kanuna bakarak ne yapması gerektiğine dayalı kat haritasını çizebilsin.”

Halkın iktidarını bütün alay malay kuracaklarını belirten Nazlıaka, “Bizler halkın partisiyiz, halkın içindeyiz ama bir iki kaldı. İlk seçimlerden sonra halkın partisi adına halkın iktidarını bütün birlikte kuracağız. Bu anlamda vereceğiniz destek amacıyla, koyacağınız emek amacıyla ve yüreğiniz için rastgele birinize haddinden fazla teşekkürname ediyoruz.” diyerek konuştu.

Programa CHP İl Başkanı Ayhan Doğan ve partililer da katıldı.

Nazlıaka, dönüş içerisinde partisine üye olan kadınlara rozet takıp, esnaf ziyareti yapacak.Share: