CHP Eş Kolları Genel Başkanı Nazlıaka Erzincanlılarla buluştu

Cumhuriyet El Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Erzincan’birlikte muhtarlar, taze sporcular, mütenevvi STK temsilcileri ve partililerle bire bir araya geldi.

Erzincan’ın Çağlar beldesinde tıpkı restoranda CHP Erzincan İl Başkanlığı tarafından organize edilen kahvaltı programına muhtarlar, milli sporcular, eş futbolcular, çeşitli STK temsilcileri, partililer ve çokça sayıda vatandaş katıldı. Programda önceki adına müracaat işleyen CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, “Bugüne büyüklüğünde yaptığımız çalışmalarda, Erzincan’birlikte hiçbir alt bölüm gözetmeksizin, tek fırka ayrımı yapmaksızın, kül arkadaşlarımıza, tekmil hemşerilerimize, umum Erzincanlılara ulaşmaya mücahede gösterdik. Var olan sorunları gelişigüzel paylaştık ve paylaşmaya üstelik bitmeme edeceğiz” dedi.

Özellikle muhtarlara seslenme eden CHP Avrat Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise konuşmasında, “Muhtarlarımız toplumumuzda ateş parçası tekmil vatandaşların adeta danışmanı gibidir. Psikoloğu gibidir. Herkesin derdini açtığı kişidir. Fakat muhtarlar türe ettikleri değeri maalesef göremiyor. Bire Bir el söyleyeyim size; muhtarlık kanunu adı altında bir yasa yok. Tığ diyoruz kim muhtarlık kanunu olsun ve muhtarlarımız birlikte oradan çokça rahatlıkla bu kanuna bakarak, kendilerine posta haritası çizebilsin. Biliyorsunuz kim, belediyelerimizin benzeri binası var. Olur, hastalık benzeri muhtarlık evi bulunmayan. Onun üzere bu bile bizim önce hayata geçireceğimiz projelerden tıpkısı tanesi olacak. Aynı bambaşka laf üstelik, muhtarlarımızın bazı bazı muhtarlıklara gidemediği zamanlar oluyor. İnsanlık zayi hastalanmış oluyor temsil gidemiyor amma ödeneği kesiliyor. Onun üzere diyoruz kim muhtarlarımızın ayrımsız yardımcısı olacak ve ödeneği da kesilmeyecek. Sizlerin ilinde, mahallesinde, ilçesinde kararlar alınıyor. Soruyorum size, sizin bu kararlardan haberiniz oluyor mu? Olmuyor. Değişmeyen alındıktan sonraları öğreniyorsunuz. Oysa diyoruz ki biz, muhtarlarımız da şehremaneti meclis toplantılarına katılacak. Alay ahiz hakkına eş olacak. Kişi mahallesinde neyin lazım olduğu konusunda belediyede kararlarında fikir beyan edebilecek. Bağımlı tıpkısı da muhtarlarımız bile ayrı bir bütçesi olması gerekiyor. Bu konuda birlikte sözümüz saraka. İlk seçimlerde iktidara gelip bu bahsettiklerimi ve daha birçok şeyi kesinlikle sizin için uygulayacağız” diye konuştu.

Gerçekleştirilecek ilk seçimlerde 6’lı masa ve ortaklarının iktidara geleceğini belirten Başbuğ Nazlıaka “Tabii değme konuda söyleyecek sözümüz var. Çabucak şunu bilmenizi istiyorum; şuan de ayrımsız tarafta cumhur ittifakı var. Başka tarafta ise kararlı tıpkısı şekilde iktidara yürüyen 6’lı masa, liderleri ve ortakları var. Zımnında biliyoruz ki çıktı aydın eyyam çok andıran. arada sırada çokça bunaldığınızı hissediyoruz, biliyoruz çünkü bizler halkın partisiyiz, halkın içindeyiz ama birkaç kaldı. İlk seçimlerden bilahare halkın partisi olarak halkın iktidarını hep alay malay kuracağız. Bu anlamda vereceğiniz destek için, koyacağınız himmet için ve yüreğiniz üzere rastgele birinize tekrardan çok teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, aktarılma içerisinde yapılacak olan “Halk Buluşması” programında ise kalburüstü milli sporculara bergüzar verilerek partiye yeni katılan üyelere rozetleri takılacak. – ERZİNCAN

Share: