Josef bile Souza sebep kırmızı deneyli görmemeliydi? Beşiktaş biricik düzenli vererek açıkladı

Ankaragücü maçında takım arkadaşlarına hücumcu taraftara müdahale eden Beşiktaşlı Josef da Souza kırmızı iri gördü. Beşiktaş konuya ilişkin kullanılmamış bire bir açıklama yaparak, geçmişten örnekler verdi.

Beşiktaş’ın açıklaması şöyle:

“KAMUOYUNUN TEPKİSİNİ CALIP BİR KARARLA KIRMIZI KURNAZ GÖRDÜ”

Spor Makat Süper Lig’in 5. haftasında Ayak Topu A Takımımızın Ankara’birlikte oynadığı MKE Ankaragücü karşılaşmasının final düdüğünün ardından ayak topu terörizmi hangi eyvah ki kendisini tekrar gösterdi ve tekmil kamuoyunun gözlerinin önünde futbolcularımıza yönelik fiziksel tıpkı akın gerçekleştirildi. Yaşanan skandal olayın aceleten peşi sıra bando kaptanlarımızdan Josef birlikte Souza, futbolda asla yeri olmaması gereken bu kilolu şahsı topluluk arkadaşlarından ve yargıcı Mete Kalkavan’dan uzaklaştırmıştır. Ancak futbolcumuz tek fiziksel şiddet uygulamamasına rağmen kamuoyunun büyük tepkisini çeken aynı kararla kırmızı kart görmüştür.

BIRKAÇ ALKMAAR KALECİSİNİN CEZASI İPTAL OLMUŞTU

Müsabaka hakeminin şaşkınlık yaratıcı bu kararının yanlışlığını dünyadaki ve ülkemizdeki benzer örneklerle kamuoyuna sunarak takdiri sizlere bırakıyoruz. 21 Mabeyin 2011 tarihinde Ajax ile BIR IKI Alkmaar arasındaki Hollanda Kupası maçının 38. çabukça ev sahibi ekibin aynı taraftarı sahaya girerek BEŞ ALTI Alkmaar kalecisi Esteban Alvarado’ya saldırırken, Kosta Rikalı aktör kendisini savunarak denk vermiştir. Taraftara fiziki şiddet de uygulayan Esteban al kartla oyundan atılırken, ilerleyen zamanda yapılan itirazlar ve oluşan reaksiyon karşılık bulmuş ve oyuncuya gösterilen kırmızı kartın nahak olduğuna yetinme getirilerek iri bozma edilmiştir.

RÜŞTÜ REÇBER ÖRNEĞİ

20 Teşrinievvel 2007’birlikte Trabzon’üstelik yapılan Trabzonspor – Beşiktaş müsabakasında kalecimiz Rüştü Reçber 79. dakikada ukubet sahasının dışında topa elle müdahale ettiği gerekçesiyle oyundan atık, maç sonrasında kulübümüzün itirazları sonrasında Reçber’in topa göğüsle dokunduğu belirleme edilerek al bilgili kararı kaldırılmıştır. Hevesli Ayak Topu Sıkı Düzen Kurulu’nun açıklamasında birlikte “Bunaltıcı ve aşikar tıpkısı kavisli karar (haksız yerine oyundan çıkarılma) olduğu vicdani kanaate, milletlerarası esaslara ve teamüllere akla yatkın kendisine ve 8813 sınırlanmış Türkiye Ayak Topu Federasyonu Bünye ve Görevleri Hakkındaki Kanunun 1. maddesi, Türkiye Futbol Federasyonu Çalışma, Asıllar ve Esaslarına Dayalı Asıl Statü’nün 4/b ve 51. maddesi, Futbol Sıkı Talimatı’nın 1. maddesi, FIFA ve UEFA Disiplin Talimatları, 11.01.2005 ruz ve 948 basit FIFA Sirküleri mucibince adı geçen futbolcunun; Futbol Disiplin Talimatı’nın 63/b fıkrasına bakarak otomatik olarak izleme eden geçmiş resmi müsabakaya katılmama cezasının uygulanmasına yer olmadığına karar verilmiştir” denilmiştir.

FENERBAHÇE-BAŞAKŞEHİR MAÇINDAN ÖRNEK

23 Boşluk 2020’deki Fenerbahçe–M. Başakşehir maçında misafir takımdan Rafael Pereira üstelik Silva 70. ve 71. dakikalarda gösterilen zerrin kartların ardından al kartla baziçe dışında kalmıştır. söz konusu futbolcunun hatır öncesinde rakibine hiçbir temasta bulunmadığı gerekçesiyle yapılan itirazlar görüşülerek, evvel zerrin kartın ve 2. sarı deneyli zımnında sunulan kırmızı kartın ve cezai uygulamalarının kaldırılmasına karar verilmiştir ve Rafael Pereira bile Silva ukubet almamıştır. Yapılan açıklamada, “FDT’nin 86/2. ve 86/3. maddesi göre evvel sar kurnaz, önceki solgun kartın ve 2.zerrin kurnaz nedeniyle gördüğü al kartın ve cezai uygulamalarının kaldırılmasına ilişik talebinin kabulüne değişmeyen verilmiştir” ifadeleri kullanılmıştır.

Share: