Efsanevi üreticilerine ilaçlama desteği

Konyaaltı Belediyesi, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara ücretsiz dış asalak ilaçlama hizmetine devam ediyor.

Yerelden kalkınma modeli ile ilçe sınırları içerisindeki hayvan üreticilerine ücretsiz aşılama, ilaçlama ve otlak ıslahı kabil destekleri vermeye bitmeme fail Konyaaltı Belediyesi, mevrut talepler doğrultusunda hizmetlerini çeşitlendirdi. Hele faziletli kesimlerdeki hayvan üreticilerine arpalık, sayeban ve hayvanların bayındır su içebilmeleri üzere suluklar düz yazı eden Konyaaltı Belediyesi, yeniden hayvanların elan abat beslenebilmeleri amacıyla meralara mal tohumu ekimi yapıyor. Üreticilere ücretsiz ilkah desteği birlikte vererek bütçelerine dahi yardım işleyen Konyaaltı Belediyesi, vatandaşlardan gelen ilaçlama taleplerini hesabına getirdi. İlaçlama makinesi ile hayvanları ve hayat alanlarını zoonoz ve paraziter hastalıkların önlenmesi amacıyla ilaçlayan ekipler, vatandaşlardan mevrut taleplere bakarak çalışmalarını sürdürüyor.

“Üreticiler kıvançlı”

Karadere Mevkii’nde hayvan üreticiliği fail ve Konyaaltı Belediyesi’nin hayvanlarını ilaçlama hizmetinden haddinden fazla kıvançlı olduklarını tabir fail Nurcan Sayan, “Hayvanlarımızda pire ve sakırga olduğu amacıyla belediyeden ilaçlama desteği istedik. Sıhhatli olsunlar lahzada geldiler ve ilaçladılar. İlaçlamadan 3 zaman sonra siper ilacı fayrap etmek amacıyla yeniden geldiler. İlk ilaçlamadan bilahare hayvanlarımızın rahatladıklarını gözlemledik. Koçak Esen Başkanımızdan Allah razı olsun. Kendilerine çokça teşekkürname ediyorum. Yolarımızı yapıyorlar. Yaylalarda yaşadığımız herhangi bir makule imkansızlıkların önüne geçtiler. Hangi antlaşma istersek, bulunduğumuz yere deva tankerlerini göndererek bizleri rahatlatıyorlar” dedi.

“Üretime desteğe bitmeme”

Hayvan üreticiliğinin oldukça yavaş olduğu yaylalarda mütenevvi projelerle üreticileri desteklediklerini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Ahi Sağ, “Kestirmece üç sene önce Türkiye’de bire bir önceki kendisine başlattığımız hayvan üreticilerine ücretsiz aşı ve ilaçlama hizmetimiz bitmeme ediyor. Hele yüksek kesimlerde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın yaşadıkları sıkıntıları, kendilerini ziyaret ederek durumunda tespit yazar, çözüm üretiyoruz. Esbak yıllarda başmaklık, gusülhane, sayeban ve meraların ekimi üstüne desteklediğimiz üreticilerimize telkih ve ilaçlama üstüne üstelik imkanlarımız doğrultusunda destekler vererek istihsal maliyetlerini düşürmelerine apotr olmaya çalışıyoruz. Üreticilerimizin değme konuda yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi. – ANTALYAShare: