Komutan Kılca, ahi şehir şehremini Geylani ile istişarede bulundu

Konya’nın form Karatay İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Kılca, ahi şehri olan Bitlis’in Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ve beraberindeki astronomi ile birlikte istişarelerde bulundu.

Karatay’ın kardeş şehirlerinden biri olan Bitlis’in Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ve beraberindeki gök bilimi, Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca’yı mülakat etti. Konuşma programı çerçevesinde Tatvan Belediye Reisi Mehmet Emin Geylani ve beraberindeki astronomi; Karatay Belediyesi vasıtasıyla ilçeye kazandırılan Karatay Karaarslan Piknik Bahçesi, toplumsal tesisler, Büyüksinan Merbut Mecbur Alışveriş Marketi, Kafe Karatay Büyüksinan Şubesi, Karatay Trafik Terbiye Parkı, Tatlıcak Tesisleri içerisindeki Yıpranmamış Asfalt Plenti, Asfalt ve Beton Elemanları Analiz Laboratuvarı ile liyakatsiz atılan çalışmalarını inceledi. Karatay Şehremini Hasan Kılca’dan söz konusu yatırım ve projeler için vukuf düz Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Sakıncasız Geylani, Karatay Belediyesinin hizmetleriyle ilçeye değer kattığını belirtti. Komutan Geylani ayrıca, Karatay’da ortaya konan hizmet anlayışının Tatvan’daki çalışmaları için dahi evire çevire bire bir örneklik teşkil edeceğini sözlerine ekledi.

Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Karatay ve Tatvan arasındaki kardeşlik ve dostluğu daha de geliştirmek, içtimai, kültürel ve maharet üzere henüz bir nice konuda işbirliği yazmak, yardımlaşma, dayanışmayı sürekli kılmak amacıyla 2020 yılında Karatay ile Tatvan ilçelerimiz ortada cömert kent ve kardeş uray protokolü imzalamıştık. Bu işbirliği protokolünün peşi sıra Karatay’ımızın bilgelik birikimini ahi belediyemiz Tatvan’a aktarırken, ortak hizmetler ve eş el birliği projeleri üzere de birçok icraat yürütüyoruz. Zaman tıpkı nöbet henüz Tatvan’ın kıymetli Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani kardeşimle bire bir araya geldik ve Karatay Belediyesi kendisine yürüttüğümüz icraat için bilgelik alışverişinde bulunduk. Sayın başkanımızı Karatay’da ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti rapor ederken, bu ziyaretin kardeşliğimizin daha da gelişmesine açkı olmasını diliyorum” dedi. – KONYA

Share: