İstanbul’da otama gören eroin işçisinden muştulu malumat

– İstanbul’dahi otama gören beyaz zehir işçisinden müjdeli veri

Prof. Turan “Yaralılarımızdan birinin teneffüs cihazından infirak süreci başlamıştır”

İSTANBUL – Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Izdıraplı Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Turan, tedavisi bitmeme fail beyaz zehir işçilerinden birinin elan teneffüs cihazından ayrılacağını açıkladı.

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nde tedavileri bitmeme eden beyaz zehir işçilerinden müjdeli bili geldi. Çam ve Sakura Hastanesi Izdıraplı Otama Merkezi ve Ivedili Cerrahi sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Turan gazetecilere yaptığı açıklamada, ” Bartın’dan 6 hasta Cuma Namazı akşamı hastanemize getirildi. Bu hastaların 5 tanesinin istikbal düzeyde yaraları yoğun idi. Onları solunum cihazına angaje etmek durumunda kaldık. Onların kısık tedavileri devam etmektedir. Ayrımsız hastamızın durumu elan iyiydi. O bile zehirli gazlara maruz kaldığı için müvellidülhumuza tedavisine gerekseme duymuştu. Şu an durumu mebzul yavaş bakımdan çıkardık. Solunum makinesine sınırlı hastalarımızdan birinin bile makineden terk süreci başlatılmıştır. Durumu iyiye gitmektedir” ifadelerini kullandı.

Yaralı madencilerin tedavilerinde en son düzem materyal ve çağdaş tekniklerin kullanıldığını vurgulayan Turan, “Bundan sonraki süreçte hep ümidimiz bu hastalarımızın sağlığına kavuşmasıdır” şeklinde konuştu.

Share: