Karı hentbolcuların hedefi süper yürek

Konyaaltı Şehremaneti Spor Kulübü Kadın El Topu Takımı, geçtiğimiz zaman Türkiye Kupası finalisti olması sebebiyle Süper Kupa finali oynayacak. Gökçe Pul Kanatlılar’in hedefi kupayı Antalya’ya lütfetmek.

El Topu Kadınlar Süper Kupa finali bu sene Konyaaltı Şehremaneti Spor Kulübü ve Kastamonu Belediye GSK beyninde oynanacak. Geçtiğimiz mevsim Türkiye Kupası’nda final oynama başarısı gösteren Semavi Pul Kanatlılar, Süper Yürek’yı kazanarak Süper Lig öncesinde taraftarını ithaf etmek istiyor. Eskimemiş sezonda Süper Kupa karışma dört kulvarda dahi iddialı olan Konyaaltı, karşılaşmanın oynanacağı Ankara’ya tekmil kol gitti. Bitiş mücadelesi 2 Ilkgüz Cuma Namazı günü saat 18: 30’dahi Ankara THF Spor Salonu’nda oynanacak.

“Sporcularıma güveniyorum”

Süper Küme’bile 2 yılı geride bıraktıklarını anlatım eden Konyaaltı Belediye Başkanı Alicenap Salim, sporcularının çizdiği grafikten kıvançlı olduğunu söyledi. Geçtiğimiz mevsim Kastamonu ile oynadıkları Türkiye Kupası finalinde kupaya uzandıklarını fakat alamadıklarını belirten Iyi, Süper Kupayı Antalya’ya yayımlamak istediklerini dile getirdi. Herhangi Bir güzeşte yıl henüz bile güçlendiklerini söyleyen Komutan Sıhhatli, “Süper Loda’bile ikinci sezonu geride bıraktık. Geçtiğimiz mevsim Türkiye Kupası finali oynayarak dikkatleri konusunda calip takımımız, yaptığımız eskimemiş transferlerle daha de güçlendi. Demin elan dolgunca bir takım uzun sahibiz. Bu sezon yarışacağımız bütün kulvarlarda zirveyi hedefliyoruz. Bu hedefimize üstelik Süper Kupa ile almak istiyoruz. İnşallah kupa Antalya’ya ati. Gökçe Kelebekler, Avrupa Kupaları’nda üstelik şehrimizi külah edecek bir tane bando konumunda. Bu da ayrı tıpkı gelgel kaynağı. Süper Yürek finalinde sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi. – ANTALYA

Share: