Maşrık Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Feridun Fazıl Özsoy yeniden seçildi

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) Başkanlığına kâin başkan Feridun Fazıl Özsoy baştan seçildi.

DAGC Niteliksiz Umumi Oturmuş, cemiyet merkezinde gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını Talat Uzunyaylalı, sedir heyetine ise Nihat Kılıçoğulları ve Istekli Akpunar getirildiği kolay genel kurulda, bulunan başkan Özsoy, başkanlığa biricik namzet oldu.

Toplantıda umumi heyet elektrik raporunu başbuğ Özsoy okurken, adisyon ve bilançoları İrfan Tarakçıoğlu, denetim kurulu raporunu ise Eysan Kara okudu.

Yönetim ve denetleme kurullarının oybirliği ile aklama edilmesinin ardından benzeri müşavere işleyen Özsoy, üyelere teşekkür ederek, gazetecilerin daha kuvvetli şekilde fariza yapmalarına katkıda olmak amacıyla önceki dönemde yapılan dron ve uzluk kursu kabilinden aktivitelerin önemine değindi.

Gazeteci meslek örgütü olmanın yanı sıra bir sivil cemiyet kuruluşu namına DAGC’in Erzurum, bölge ve ülkeye karşı sorumluluklarını birlikte hesabına getirdiğini tamlayan Özsoy, kullanılmamış dönemde dahi üyelerle gelişigüzel hele yetişek konusunda yıpranmamış icraat yapacaklarını kaydetti.

Konuşmaların peşi sıra geçilen seçimde biricik aday Feridun Fazıl Özsoy başkanlığındaki dümen, oybirliği ile yeniden seçildi.

Share: