Sultangazi’de yararsız toplamaya gidip halay çektiler

İstanbul Sultangazi’da gübür toplamak üzere gittikleri sokağa çeri eğlencesi zımnında giremeyen kovanlık işçileri durumu fırsata çevirip askere maneviyat yöneltmek için halay çekti. O eğlenceli anlar ise el telefonu kamerasına yansıdı.

Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde Erzincan’a gidecek olan Muhammed Cabar isimli tüvana üzere, arkadaşları kendi aralarında aynı coşku düzenledi. Çoluk Çocuk, sokağı girişini trafiğe kapattı ve çalgı eşliğinde halay çekerek eğlenmeye başladı. Bu tam çöpleri toplamak için mevrut Sultangazi Belediyesi’nde etkin 3 personel ise sokağa giremeyince, kamyonu durdurup gençlerin arasına katıldı. Tıpkı süre halay çekerek ortamı şenlendiren ve leşker ile arkadaşlarına maneviyat olan çalışanlar daha bilahare ise gine koşarak kaldıkları yerden işlerine devam etti.

Asker annesi Necla Cabar, “Akşam oğlumun çeri eğlencesi vardı, askere uğurladık oğlumu, arkadaşları ise ona güzel tıpkı süpriz yaptılar. Araçları ile gelip müzikler açtılar, halaylar çektiler, eğlendiler, sokağı kapattılar. O sırada da belediyemizin gübür kamyonu geldi, sokağın tutkun olduğunu görünce birlikte araçlarını bırakıp koşarak gelip onlarda halaya karışma oldular. Biz de o tam balkondan izliyorduk ve bu durumu görünce çokça sevindik, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bütün askerlere ve oğluma bile Cenabıhak sağ salim gidip dönmeyi nasip etsin” dedi.

Öte yandan, gübür toplamak için mevrut uray çalışanlarının halay çektikleri zaman ise vatandaşlar aracılığıyla el telefonu kamerasına kaydedildi. – İSTANBUL

Share: