Türkiye’nin dağcıları İnegöl Belediyespor’da yetişiyor

Türkiye’birlikte alpinizm branşında eğitimler açan ilk pakt olan İnegöl Belediyespor Kulübünde “Biricik İp Boylu Kaya Tırmanış Eğitimini” bütünleyen 9 sporcu, uygulamalı sınavları başarıyla geçti.

İnegöl Uray Spor Kulübü, alpinizm branşında Türkiye Alpinizm Federasyonunun kulüp eğitimleri çerçevesinde avangart olmaya bitmeme ediyor. Yetişek açan biricik kulüp olan İnegöl Belediyespor, Bir Tane İp Boylu Kayaç Tırmanış Eğitimlerinde de 9 sportmen yetiştirmeyi başardı. Tıpkısı zamanda turuncu lacivertli kulüp Türkiye’da bu eğitimi açan ilk pakt yerine gine eğitimde alpinizm kulüplerine önderlik etti.

Temmuz ayında başlayan Yegâne İp Boylu Kaya Tırmanış Eğitimi sonrasında 14 Ağustos tarihinde Kestel Narlıdere Kaya Tırmanış Bahçesinde yapılan eğitim bilimi sınavı ile eğitim sona erdi. 9 sporcunun girdiği terbiye sınavında cümle sporcular muvaffakiyetli başarım sergiledi ve Türkiye Alpinizm Federasyonunun gönderdiği imtihan olumlu çalıştırıcı eşliğinde sınava girerek sükse ile sınavlarını neticelendirdiler. – BURSA

Share: