Türkiye’nin sunma esrarlı yeri! İçerideki çekicilik yalnız 300 kişiyi yaşatabilir

Türkiye genelinde vatandaşları meraklandıran şappadak fazla mıntıka var. Bunlar beyninde bildirme haddinden fazla merak edilenleri Plüton’un Kapısı, İncirlik Gelgel Üssü, Kürecik Kalkanı, Kisecik Üssü, Sağır Nazar ve Tarsus’taki gizemli aile namına biliniyor.

MEYDAN ALTINDA İNŞA EDİLEN BAŞKOMUTANLIK SIĞINAĞI

Ülkemizde epey düşkünlük edilen yerlerden biri birlikte Başkumandanlık Sığınağı. Savaş alanında devletin zirvesinin nükleer ve kimyasal silahlardan korunmak amacıyla hususi bire bir melce bulunmaktadır. Özellikle Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı almak için savaşı yönetecek devlet kadrosu bulunduracak melce, cidal yönetim merkezine dönüştürülmüştür. Bu düzlük her çeşit nükleer füzeye dayanıklıdır. 300 kişi benzeri anda günlerce burada yaşayabiliyor. Melce Ankara’da yerin altında mensur edildi. Sığınak, tepe görüntüsüyle dahi dikkat çekiyor.

300 KİŞİYİ 3 DÖNME BARINDIRACAK GELGEL VAR

Nükleer, kimyevi ve dirim bilimsel cüretkâr olduğu antlaşma hususi yalıtımlı kapılar kapatılarak dış dünya ile ilişki kesiliyor. Havalandırma ise radyoaktif ile kimyasal gazların içeriye girişini geciktirmek için hususi süzgeç sistemi ile çalışıyor. Havalandırma sistemi çalışmasa üstelik içerideki akarsu ve hava, 3 devir süresince 300 kişiye yetebiliyor.Share: